log in

Aktualności

KINDER + SPORT - Turniej eliminacyjny w piłce siatkowej dwójek dziewcząt

          Prezes UKS BARNIM Goleniów oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie serdecznie zapraszają miłośników piłki siatkowej, rodziców i całe rodziny dnia 17 lutego 2018, godz. 10.20 na halę sportową OSiR ul. C. K. Norwida 1 w Goleniowie na Turniej eliminacyjny w piłce siatkowej dwójek dziewcząt KINDER + SPORT. Wstęp wolny.

           Projekt Kinder + Sport to promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób w rozgrywki. W ciągu ośmiu lat zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji w programie udział wzięło ok 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.

          Dzięki wiedzy i współpracy partnerów, udaje się realnie tworzyć, wpływać na edukację w zakresie sportu i zdrowego stylu życia poprzez włączanie do zabawy jak największej ilości młodzieży. Nieprzypadkowo postawiono na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci. Aktualnie program rozszerzony jest o inicjatywy także w innych dyscyplinach: pływanie i żeglarstwo.

Szczegóły programu w zakresie piłki siatkowej na stronie KINDER + SPORT.

HARMONOGRAM

 

Ogólnopolski finał Lekkoatletyka Dla Każdego

          W Toruniu, na największej hali lekkoatletycznej w Polsce wystartowało siedmiu zawodników UKS Barnim Goleniów. Wszyscy zaliczyli bardzo udane starty, niejednokrotnie bijąc własne rekordy życiowe.

Olimpia Kosek – I m-ce w konkurencji rzut piłką lekarską, rocznik 2006

Dawid Olesiński – II m-ce w biegu na 300m, rocznik 2004

Natalia Rzymczyk – II m-ce w biegu na 600m, rocznik 2004

Stanisław Golański – III m-ce w biegu na 1000m, rocznik 2003

Ola Jura – V m-ce w biegu na 60m, rocznik 2005

Julia Królikiewicz – VI m-ce w biegu na 600m, rocznik 2003

Szymon Białas – odnowienie urazu mięśniowego bezpośrednio przed startem, decyzją trenera Szymon przebiegł 300m asekuracyjnie, zdobywając istotne dla województwa punkty.

          Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i liczymy na spektakularne zwycięstwa w przyszłości.

 

Na zdjęciu od lewej : Ola Jura,Julia Królikiewicz,Dawid Olesiński,Stanisław Golański,Szymon Białas,Natalia Rzymczyk,Olimpia Kosek.

Goleniów CUP 2017

          Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie serdecznie zaprasza wszystkie, obecne i byłe zawodniczki UKS BARNIM Goleniów na uroczystość otwarcia Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Goleniów CUP 2017, podczas którego odbędzie się pożegnanie zawodniczki BKS PROFI CREDIT Bielsko Biała, goleniowianki Joanny Staniuchy Szczurek, która swoją długoletnią przygodę z piłką siatkową rozpoczynała w Goleniowie, jako zawodniczka UKS BARNIM.

Uroczystość otwarcia Turnieju odbędzie się w piątek 22 września 2017 r. o godz. 19.00.

Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów

Maksymilian Cymerman - zawodnik UKS Barnim Goleniów został Mistrzem Polski Juniorów w klasie Optimist. Złoty medal wywalczył na wodach jeziora Zegrzyńskiego. Wielki sukces zawodnika, który dwa tygodnie temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Burgas (Bułgaria) i zajął tam 23 miejsce. Jest to pierwszy złoty medal wywalczony dla sekcji żeglarstwa UKS Barnim. Nie można było wymyśleć lepszego podsumowania kariery i pożegnania z klasą Optimist. Maks po zakończeniu Mistrzostw Polski przesiada się na większą łódkę. W przyszłym sezonie będzie żeglował na olimpijskiej klasie Laser. Udany występ zaliczyli również Joanna Cymerman i Krzysztof Olejnik, którzy zajęli odpowiednio 10 i 9 miejsca w swoich kategoriach.

Miejsca pozostałych zawodników UKS Barnim:

26 miejsce - Oliwier Urbański

47 miejsce - Jeremi Dąbrowski

58 miejsce - Antoni Pasich

W klasie Optimist, w kategorii chłopców startowało 83 zawodników a w kategorii dziewcząt - 42 zawodniczki. Łącznie na wodach jeziora Zegrzyńskiego ścigało się 238 zawodników i zawodniczek w klasach Optimist, Cadet oraz l'Equipe.

W klasyfikacji klubowej UKS Barnim Goleniów zajął 8 miejsce, zdobywając 41 punktów i jest to najwyższe miejsce w historii klubu. Gratulacje dla zawodników, trenerów i wszystkich, którzy wspierają rozwój i funkcjonowanie klubu.

 

Michał Zera

link do pełnych wyników:

a) http://regaty-zegrze.pl/wyniki/opt_dz_ostateczne.htm - dziewczęta

b) http://regaty-zegrze.pl/wyniki/opt_ch_ostateczne.htm - chłopcy

Laserowcy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Zegrzu zakończyła się pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Techno 293. Czterodniowa rywalizacja w warunkach zmiennych wiatrów była niezwykle zacięta i emocjonująca, a losy medali ważyły się niemal do ostatnich wyścigów. Generalnie na brak wiatru młodzi żeglarze nie mogli narzekać. Ostatecznie w Laserach udało się rozegrać 8 z zaplanowanych 10 wyścigów, zaś w deskach  9 z 12.

Na regatach nie zabrakło żeglarzy z UKS Barnim Goleniów. 5 zawodników startowało w klasie Laser 4,7 chłopców i jedna zawodniczka w klasie Laser Radial. Wyniki są bardzo obiecujące, biorąc pod uwagę fakt, że grupa naszych Laserowców jest bardzo młoda i funkcjonuje w strukturach klubowych oraz Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, dopiero drugi sezon.

 

Wyniki w klasie Laser 4,7 -chłopców:

6 miejsce - Maksymilian Burdziej

10 miejsce - Filip Miłoszewski

14 miejsce - Wojciech Antoniak

55 miejsce - Tomasz Gajda

56 miejsce - Maksymilian Pasich

Wyniki w klasie Laser Radial dziewcząt:

10 miejsce - Aleksandra Jasińska

Trenerem grupy jest Tomasz Wawerek.

 

link do wyników oficjalnych: http://regaty-zegrze.pl/wyniki/ostateczne.htm

Mistrzostwa Europy w klasie Optimist

W dniach 31.07-06.08.2017 odbywały się w Burgas (Bułgaria) Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Optimist. Na starcie regat stawiło się 108 zawodniczek i 153 zawodników z Europy i Świata (formuła regat dopuszcza udział w zawodach zawodników spoza kontynentu). W reprezentacji Polski znalazł się zawodnik UKS Barnim Goleniów - Maksymilian Cymerman, chociaż słowo znalazł się nie jest najodpowiedniejsze. Maks wywalczył awans do reprezentacji na Mistrzostwa Europy w krajowych eliminacjach. Jest kolejnym zawodnikiem z Goleniowskiego klubu, który reprezentuje Polskę i Goleniów na arenie międzynarodowej. W ostatnich dziesięciu latach aż sześciu zawodników z klubu UKS Barnim Goleniów reprezentowało Polskę na regatach rangi Mistrzostw Świata i Europy w klasie Optimist.

Reprezentacja przyjechała do Burgas 4 dni wcześniej, żeby mieć czas na zapoznanie się z akwenem oraz aklimatyzację. Podczas treningów mieli okazje pościgać się z zawodnikami z innych reprezentacji. Starty kontrolne gromadziły nawet 60 zawodników. Na mecie zawsze nasi żeglarze meldowali się w czołówce, co pozwalało z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłośc.

Przed regatami odbyły się oficjalne pomiary sprzętu, które nasi zawodnicy przeszli bez problemów a potem zaczęło się ściganie. Przez pierwsze trzy dni chłopcy rywalizowali w trzech grupach o awans do grupy finałowej, a dziewczyny ścigały się w dwóch grupach. Udało się rozegrać 6 wyścigów eliminacyjnych w grupie dziewcząt i chłopców. Nasi żeglarze spisali się świetnie awansując w komplecie do złotej grupy finałowej.

Doskonałą formę zaprezentował Igor Kuczys, który wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy. Przez cały czas żeglował równo, szybko i poprawnie taktycznie. W osiągnięciu sukcesu, na pewno pomogły Igorowi, doświadczenia zdobyte w ubiegłych latach na imprezach rangi Mistrzowskiej oraz wspaniała atmosfera w zespole, która udzieliła się całej reprezentacji i pozwoliła osiągnąć jeden z lepszych wyników w historii Polskiego Optimista.

Skład i miejsca Polskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Europy:

chłopcy:

2 miejsce - Igor Kuczys (Arka Gdynia)

18 miejsce - Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice)

23 miejsce - Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów)

34 miejsce - Rafał Pogorzelski (Nauticus Olsztyn)

dziewczęta:

21 miejsce - Pola Dzik (YKP Warszawa)

27 miejsce - Weronika Jaroszek (KSW Baltic Dziwnów)

77 miejsce - Ewa Lewandowska (AZS Gdańsk)

trener reprezentacji: Michał Zera - UKS Barnim Goleniów

team leader: Barbara Ramotowska - UKŻR Niegocin Giżycko

specjalne podziękowania:

#4F #medicine - za wspaniałe stroje

#jsail - za najlepsze żagle

#optimast - za omasztowanie i wsparcie sprzętowe

#polskizwiązekżeglarski - za dofinansowanie wyjazdu

#AgnieszkaLewandowska - za pomoc w zorganizowaniu strojów reprezentacyjnych

#TommyLee - za świetne zdjęcia

#rodzice - za oprawę, wsparcie i kibicowanie

oraz wszystkim, którzy myślami byli z nami, kibicowali i wierzyli w sukces.

Michał Zera

link do pełnych wyników:

http://2017optieuro.org/results/results-boys

http://2017optieuro.org/results/results-girls

Trzecie miejsce klasyfikacji medalowej

Po trzech dniach sportowych zmagań, UKS Barnim Goleniów kończy rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej (3 złote i 1 brązowy medal) oraz 12 miejscu w klasyfikacji punktowej (165pkt.).

Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce - dzień II

          W drugim dniu Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Białymstoku, reprezentanci UKS Barnim Goleniów zdobyli kolejne dwa złote medale. Michał Rozmys zwyciężył na dystansie 800m z wynikiem 1:45.70 i tym samym zapewnił sobie start w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Londynie. Wynik ten jest jednocześnie rekordem Mistrzostw Polski. Swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczył Krystian Zalewski, na dystansie 5000m uzyskał wynik 13:53,45. Tym samym Krystian obronił oba tytuły mistrzowskie sprzed roku. W biegu na dystansie 5000m pań, Mariola Ślusarczyk zajęła 7 miejsce, uzyskując wynik 16:32,55, poprawiając swój rekord życiowy o blisko pół minuty.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce - dzień I

         W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Białymstoku (21-23.07.2017), zawodnicy UKS Barnim Goleniów wywalczyli dwa medale na dystansie 3000m z przeszkodami. Wśród mężczyzn, tytuł mistrza Polski zdobył Krystian Zalewski (czwarty raz z rzędu) a brąz wśród kobiet wywalczyła Mariola Ślusarczyk. Swoją serię eliminacyjną pewnie wygrał Michał Rozmys i awansował do sobotniego finału biegu na 800m.

Brązowy medal Michała!

Michał Rozmys wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Europy do lat 23 w lekkiej atletyce.

Kolejne dobre starty odnotowali lekkoatleci Barnima.

          W czwartek 8 czerwca, podczas zawodów z cyklu  Diamentowej Ligi w Rzymie, Krystian Zalewski uzyskał wynik 8:23,68, na dystansie 3000m z przeszkodami. Osiągnięty rezultat jest lepszy od minimum PZLA na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie, tym samym nasz zawodnik zapewnił sobie prawo startu w tegorocznym czempionacie Świata.

          Z kolei w sobotę, 10.06.2017, podczas Memoriału J. Kusocińskiego w Szczecinie, po raz kolejny świetnie spisał się Michał Rozmys, który w biegu na dystansie 800m, wywalczył 3 miejsce, nieznacznie przegrywając z Marcinem Lewandowskim i Adamem Kszczotem. Wynik Michała 1:47,67 jest lepszy od wskaźnika PZLA na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Udany początek sezonu!

          Świetnie rozpoczął tegoroczny sezon startowy Michał Rozmys. Zawodnik UKS Barnim Goleniów, w piątek 2 czerwca w Bydgoszczy, wygrał bieg na 800m uzyskując wynik 1:48,78, pozostawiając w pokonanym polu znacznie bardziej utytułowanych zawodników. Jeszcze lepiej spisał się wczoraj w 24. Memoriale Josefa Odložila (European Athletics Classic Premium Meetings) w Pradze, gdzie poprawił 34-letni rekord Polski U23, na dystansie 1500m. Michał uzyskał świetny czas 3:36,37 !!! Uzyskany wynik jest jednocześnie przepustką do startu w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Bydgoszcz, 13-16 lipca) oraz Uniwersjadzie (Tajpej, 20-25.08). Do minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Londynie zabrakło Michałowi raptem 0,37 sekundy.

           W Pradze, na dystansie 3000m z przeszkodami pobiegła również zawodniczka UKS Barnim, Mariola Ślusarczyk, która na mecie uzyskała wynik 9:57,28. Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym naszej zawodniczki i rekordem naszego klubu. Mariola jest w historii polskiej LA, dziesiątą zawodniczką, która pobiegła na tym dystansie poniżej 10 minut.

Wojewódzkie eliminacje Nestle Cup 2017 roczników 2004-2006.

          W dniu 14 maja w Policach odbyły się wojewódzkie eliminacje Nestle Cup 2017 roczników 2004-2006. W zawodach wystartowało 18 grup lekkoatletycznych z województwa zachodniopomorskiego. Goleniów reprezentowali zawodnicy naszego klubu. Młodzi adepci sportu spisali się bardzo dobrze, wyprzedzili 16 innych ośrodków lekkoatletycznych z naszego województwa. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce za grupą ze Szczecina. Większość naszych zawodników biła swoje rekordy życiowe. Klasyfikację ogólną swojego rocznika wygrali Olimpia Kosek i Szymon Białas, Dawid Olesiński zajął miejsce drugie. Cała trójka uzyskała awans na finał ogólnopolski Nestle Cup 2017 w Toruniu.

Indywidualne sukcesy odnieśli:

Olimpia Kosek rocznik 2006 - 1msc w biegu na 60m i rzucie piłeczką palantową, 2.msc w skoku w dal,

Aleksandra Jura rocznik 2005 - 1msc w biegu na 60m,

Szymon Białas rocznik 2005 - 1 msc w biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, 2 msc w biegu na 1000 m,

Dawid Olesiński rocznik 2004 - 1msc w biegu na 1000m, 3 msc w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Gratulujemy wszystkim startującym!

Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów młodszych – cztery medale zawodników Barnima!

          W sobotę 13 maja na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego juniorów i juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce. Udany start zaliczyli zawodnicy UKS Barnim Goleniów. Srebrny medal na dystansie 400m wywalczył Zbigniew Adamkiewicz, który pokonał dystans w czasie 52:66s. Drugie miejsce na dystansie 800m jn. zajął Daniel Wróbel (2:06,19 PB). Brązowe medale wywalczyli Patryk Soszyński 3000m (10:17,36) oraz Michał Korobczuk 200m (23,96 PB). Zajmując czwarte miejsca o podium otarły się Jesssica Mścichowska 400m (63,85 PB) oraz Julia Laskowska 1500m (5:28,06). Zawodnikom gratulujemy i życzymy udanych startów w przyszłości.

Zdominowali Gryfino

          8 kwietnia w Gryfinie odbyły się 82.Masowe Biegi Przełajowe. Ta cykliczna impreza, co pół roku, gromadzi wielu młodych biegaczy z województwa zachodniopomorskiego. W zawodach tych wzięło udział 38 młodych lekkoatletów UKS Barnim Goleniów. Byli oni najliczniej reprezentowaną grupą zawodniczą w tej imprezie sportowej . 23 z naszych młodych zawodników meldowało się na mecie w pierwszej dziesiątce swoich biegów, 4 z nich musiało zadowolić się miejscem tuż za podium czyli 4, natomiast aż 11 udało się zająć miejsca 1-3 w swoich biegach. W biegu na 1000m, rocznika 2004 nasi chłopcy byli klasą sami dla siebie, gdyż od początku biegu w trójkę uciekli pozostałym biegaczom i nie zagrożeni, z dużą przewagę mijali linię mety. Zwyciężył Dawid Olesiński przed Maciejem Marcelewiczem i Kajetanem Pędziwiatrem. W biegu dziewcząt na 1000m, tego samego rocznika, po starcie nasza zawodniczka Natalia Kosmala pechowo pośliznęła się i upadała , gdy wstała i zaczęła biec dalej wszystkie konkurentki były przed nią ok.20m. Ambitna i szybka pogoń za grupą spowodowała, iż już na trzysetnym metrze objęła prowadzenie i mimo tego szaleńczego pościgu , który kosztował ją dużo sił, Natalia nie oddała prowadzenia do mety. To już drugi z kolei niesamowity bieg tej dziewczyny - trzy tygodnie temu została przełajową mistrzynią województwa rocznika 2004. Zwycięstwo w swoim biegu po pasjonującym finiszu odniósł Filip Maślak z rocznika 2006,w tym samym biegu borykający się z bólem nogi, przełajowy mistrz województwa z Polic Cyprian Stasiak, musiał zadowolić się 3 miejscem. Zwycięstwo w roczniku 2007 odniosła Monika Dadeło , która prowadziła niemalże od początku. W biegu chłopców tego samego rocznika Antoni Guzikiewicz zajął 2 miejsce , a Max Ogórski był trzeci. Na podium stanęła również Olimpia Kosek, z rocznika 2006, która zajęła miejsce 2. Najmłodszym biegaczem UKS Barnim ,który stanął na podium był Kacper Duma z rocznika 2008, który zajął 3 miejsce. Pozostali zawodnicy spisali się na miarę swych możliwości.

Gratulujemy udanych startów.

Żeglarze Barnima na zgrupowaniu

Ferie zimowe niekoniecznie muszą oznaczać wyjazd w góry na narty. Zawodnicy sekcji żeglarstwa wybrali cieplejszy wariant. Dziesięcioosobowa grupa Optimiściarzy pojechała rozpocząć przygotowania do sezonu w hiszpańskiej miejscowości Palamos. Od 12 do 22 lutego pod okiem klubowego trenera ciężko pracowali na wodzie i lądzie. Zgrupowanie miało charakter żeglarsko-kondycyjny. Po treningach na wodzie, przebierali się w stroje do biegania i wzmacniali swoją wytrzymałość oraz siłę.

Halowe Mistrzostwa Województwa LDK

W dniu 4 lutego w Szczecinie, odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa LDK dzieci, urodzonych w latach 2002-2007, w biegu na 60m i w skoku w dal. W zawodach wzięło udział 315 młodych lekkoatletów województwa zachodniopomorskiego. Goleniów reprezentowany był przez 16 zawodników UKS BARNIM. Większość z naszych młodych lekkoatletów musi uznać swój start, w tych zawodach, za bardzo udany, gdyż poprawiali swoje rekordy życiowe.

Subskrybuj to źródło RSS

Log in or create an account