log in

Aktualności

Halowe Mistrzostwa Województwa LDK

Wyróżniony Halowe Mistrzostwa Województwa LDK

W dniu 4 lutego w Szczecinie, odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa LDK dzieci, urodzonych w latach 2002-2007, w biegu na 60m i w skoku w dal. W zawodach wzięło udział 315 młodych lekkoatletów województwa zachodniopomorskiego. Goleniów reprezentowany był przez 16 zawodników UKS BARNIM. Większość z naszych młodych lekkoatletów musi uznać swój start, w tych zawodach, za bardzo udany, gdyż poprawiali swoje rekordy życiowe.

Nasi zawodnicy dziesięciokrotnie zajmowali miejsce w pierwszej szóstce tych mistrzostw. Złotą medalistką rocznika 2005, w biegu na 60m została Ola Jura, która do czteroosobowego finału weszła z drugim czasem -tym większe gratulacje za zwycięstwo. Brązowymi medalistami zostali: Olesiński Dawid (rocznik 2004) w skoku w dal, z bardzo dobrym wynikiem 4,70m, Wiktoria Zakrzewska (rocznik 2002) w biegu na 60m, z rekordem życiowym 8,65s i najmłodszy nasz medalista a zarazem największa niespodzianka, Filip Maślak (rocznik 2006) również w biegu na 60m. Szczęścia zabrakło Darii Malinowskiej (rocznik 2004), która w skoku w dal zajęła 4 miejsce, a do podium zabrakło jej 1 cm(!). Tuż za podium uplasowali się również: Pikuła Dawid (rocznik 2005) w biegu na 60m i Olesiński Dawid w tej samej konkurencji. Bardzo dobry występ zanotowała również Natalia Rzymczyk, która w biegu na 60m zajęła 5 miejsce, a w skoku w dal 6 miejsce. W roczniku 2003, w biegu na 60m, 5 miejsce zajęła Gabrysia Kiedas, a w roczniku 2006 w tej samej konkurencji, Olimpia Kosek zajęła 6 miejsce. Najmłodsza nasza lekkoatletka Monika Dadeło (rocznik 2007) startując z rok starszymi koleżankami uplasowała się na 8 miejscu, w swoim roczniku była 3. Gratulujemy wszystkim naszym lekkoatletom udanego startu i świetnych wyników.

Log in or create an account