log in

Aktualności

Udany start najmłodszych lekkoatletów Barnima

Wyróżniony Udany start najmłodszych lekkoatletów Barnima

W sobotę, 8 października w Gryfinie, odbyły się 81.Masowe Biegi Przełajowe. W zawodach tych wzięło udział 20 najmłodszych lekkoatletów klubu UKS BARNIM z roczników 2007-2002, którzy zmagali się na trasie liczącej od 600m do 1000m. Oprócz gospodarzy byli oni najliczniejszą grupą na tej sportowej imprezie. Dla zawodników naszego klubu wyprawa ta zakończyła się licznymi sukcesami. Trzynastu „Barnimowców” zakończyło swe zmagania w pierwszej szóstce, co pozwoliło im otrzymać medale i nagrody rzeczowe.

W roczniku 2003, 2 miejsce zajęła Julia Królikiewicz, a 6 Martyna Izdebska. W biegu rocznika 2004 klasą dla siebie była Natalia Kosmala, która prowadziła od startu do mety i wygrała z przewagą 40m nad dwoma klubowymi koleżankami : Darią Malinowską i Natalią Rzymczyk, które to popisały się wspaniałym, stu metrowym finiszem, atakując z 5 i 6 pozycji. W tym samym roczniku wśród chłopców, również z przewagą około 40 metrów triumfował Marcel Baszczyński. W roczniku 2005 Martyna Porankiewicz zajęła miejsce 6, a jej kolega Mateusz Banasiak był piąty. W roczniku 2006 miłą niespodziankę sprawiła sobie Olimpia Kosek, która finiszowała na 2 miejscu, a jej koleżanka Magdalena Ludwicka na miejscu 6. Wśród chłopców w tym roczniku 2 miejsce zajął Cyprian Stasiak. W najmłodszym roczniku 2007 dzięki szybkiej końcówce 3 miejsce zajęła Monika Dadeło, a wśród chłopców debiutujący Antek Guzikiewicz stoczył pasjonującą walkę o 1 miejsce ze swym rówieśnikiem wyprzedzając go przysłowiowym rzutem na taśmę. Pozostali nasi biegacze godnie reprezentowali nasze miasto i klub plasując się w pierwszej piętnastce każdego biegu. Ci najmłodsi adepci lekkoatletyki na co dzień trenują pod okiem: Pani Moniki Hanuszkiewicz oraz Panów Sławomira Szwarca i Krzysztofa Mańkowskiego. Życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Log in or create an account