log in

Aktualności

Dwumecz lekkoatletyczny UKS BARNIM vs. UKS MKL i KUSY

Wyróżniony Dwumecz lekkoatletyczny UKS BARNIM vs. UKS MKL i KUSY

23 stycznia 2016 r. w hali widowiskowej Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie odbył się dwumecz lekkoatletyczny UKS BARNIM vs. szczecińskie kluby: UKS MKL i KUSY. W zawodach wzięło udział osiemdziesięciu młodych sportowców z roczników 2003-2006 i młodsi. Klub goleniowski reprezentowały 53 osoby z najmłodszych grup lekkoatletycznych, trenujących na co dzień pod okiem K. Mańkowskiego, S. Szwarca i P. Telemana.

Przy dźwiękach hitów muzycznych, głośnego sportowego dopingu i gromkich braw młodzi lekkoatleci startowali w biegu sprinterskim na 30 metrów, sztafetach (100m+200m+300m+400m) oraz biegu na 300 metrów. Z pięciu rozegranych sztafet w czterech triumfowali goleniowianie. Najwięcej emocji przyniosła sztafeta dziewcząt rocznika 2003, w której prowadzenie zmieniało się kilka razy ze szczęśliwym finałem dla gospodyń. W biegach indywidualnych na 300 metrów i 30 metrów dwunastokrotnie wygrywali biegacze UKS BARNIM, a czterokrotnie szczecinianie. Zwycięstwa te przełożyły się na wynik dwumeczu, który bezapelacyjnie wygrali gospodarze, aczkolwiek ważniejsza od wyniku była świetna zabawa i uśmiech na twarzach młodych adeptów ,,królowej sportu".

Oto lista goleniowskich zwycięzców:

  • biegi na 30 metrów: Kiedas Gabriela,Modrzejewski Michał, Rzymczyk Natalia, Pikuła Dawid, Dadeło Monika, Lewicki Oliwier
  • biegi na 300 metrów: Drapikowski Dawid, Rzymczyk Natalia, Jura Aleksandra, Banasiak Mateusz, Ludwicka Magdalena, Lewicki Oliwier
  • sztafeta dziewcząt rocznik 2003: J.Królikiewicz, G.Kiedas, M.Izdebska, M.Kuźma
  • sztafeta chłopców rocznik 2003: M.Mikołajczyk, B.Suchocki,D.Drapikowski,M.Swół
  • sztafeta dziewcząt rocznik 2004: N.Rzymczyk, K.Nowakowska, J.Tkaczuk, O.Jędrzejewska
  • sztafeta chłopców rocznik 2004: K.Drozdowski, D.Olesiński, O.Reinsch, M.Marcelewicz
  • Organizatorem zawodów był UKS BARNIM Goleniów wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goleniowie i Szkołą Podstawową nr 4 w Goleniowie.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Pani Monice Hanuszkiewicz - nauczycielce.

Wyniki dwumeczu są dostępne tutaj.


Log in or create an account