log in

Aktualności

Krystian w finale MŚ

Wyróżniony Krystian w finale MŚ

Krystian Zalewski awansował do finału biegu na dystansie 3000m z przeszkodami podczas mistrzostw świata w Pekinie. Mistrz Polski w swoim biegu eliminacyjnym zajął 4. miejsce z czasem 8:25.10, co łącznie dało mu 4. pozycję i pewny awans do finału.Krystian rozpoczął bieg w środku stawki, od początku kontrolując przebieg biegu.

Tempo dyktowali przez spory czas AlgierczykHichamBouchichaoraz EtiopczykHailemariyanAmare, a za ich plecami czaili się Kenijczycy -EzekielKemboiiBirminKipropKiprutooraz właśnie Zalewski. Polak świetnie finiszował na ostatnim okrążeniu i na metę wbiegł na czwartym miejscu tuż za Kemboi, MarokańczykiemBrahimemTalebemKipruto. Warto podkreślić, że Krystian jest jedynym Europejczykiem, który awansował do finału, który odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15.15 polskiego czasu.

Log in or create an account