log in

Aktualności

Świetny start w Mistrzostwach Polski

Wyróżniony Od lewej: K.Zalewski, M. Skorupa, J. Kostrzeba i M. Rozmys Od lewej: K.Zalewski, M. Skorupa, J. Kostrzeba i M. Rozmys

W Krakowie, w dniach 19-21 lipca 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce.
W zawodach tych wystartowało trzech naszych zawodników: Krystian Zalewski, Marek Skorupa oraz Michał Rozmys. Dwaj pierwsi pobiegli na najtrudniejszym dystansie rozgrywanym na stadionie, czyli na 3000m z przeszkodami, a Michał rywalizował na 800m.

Obaj nasi przeszkodowcy spisali się znakomicie i wywalczyli dwa medale: Krystian Zalewski złoty z czasem 8:35,48 (obronił tytuł mistrza Polski wywalczony przed rokiem w Szczecinie) a Marek Skorupa brązowy ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy 8:52,37. Mimo, że bez medalu ale po udanym starcie, wrócił z Krakowa Michał Rozmys. Nasz młodzieżowiec, jako najmłodszy zawodnik, wywalczył awans do finału biegu na 800m, gdzie biegał z takimi sławami jak Adam Kszczot, Marcin Lewandowski czy Artur Kuciapski. Ostatecznie Michał zajął siódme miejsce. Dodajmy, że Michała czeka jeszcze, we wrześniu, start w mistrzostwach Polski młodzieżowców. Zawodnikom i ich trenerowi, Jackowi Kostrzebie, gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.

Od lewej: M.Demczyszak, J. Kostrzeba, K.Zalewski, M. Skorupa

Log in or create an account