log in

Aktualności

Udane starty zawodników Barnima

Wyróżniony Udane starty zawodników Barnima

W sobotę 6 czerwca zawodnicy naszego klubu udanie startowali w całej Europie.
We włoskiej Chia-Pula, w Pucharze Europy na 10000m, w reprezentacji kraju, startował Marek Skorupa. W swojej serii zajął on 2 miejsce, ustępując nieznacznie zawodnikowi z Ukrainy. Niestety bieg Marka rozgrywany był w bardzo wysokiej temperaturze, ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu (w słońcu ponad 40) co nie sprzyjało uzyskiwaniu dobrych czasów. O tym, że bieg odbył się w skrajnie trudnych warunkach świadczy fakt, że biegu nie ukończyło aż 6 zawodników. Druga seria odbyła się dużo później, kiedy warunki były już dużo korzystniejsze. Łącznie Marek sklasyfikowany został na 17 miejscu (na 42 startujących).

W Belgijskim Huizingen, podczas European Classic Meeting na dystansie 3000m startował Krystian Zalewski, który zajął 2 miejsce i ustanowił nowy rekord życiowy 7:58,61.
W Gdańsku, podczas Memoriału Żylewicza, w biegu na 800m startował Michał Rozmys.
Nasz zawodnik, prowadząc samotnie cały bieg, uzyskał świetny wynik 1:50,59. To nowy rekord naszego klubu i aktualnie 4 wynik w Polsce wśród młodzieżowców.

Wszystkim naszym zawodników życzymy kolejnych udanych startów.

Log in or create an account