log in

Aktualności

Run Expert – Szczeciński miting lekkoatletyczny

Wyróżniony Run Expert – Szczeciński  miting lekkoatletyczny

W dniu 16.05.2015r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbył się miting lekkoatletyczny Run Expert. Kolejny udany start odnotowali zawodnicy UKS Barnim Goleniów. Wszystkie konkurencje biegowe w tym dniu były mocno obsadzone a zawodnicy reprezentowali naprawdę wysoki poziom sportowy. Na dystansie 100m wystartowali Zbigniew Adamkiewicz, Kacper Musialski, Hubert Motyl oraz Jakub Lewandowski, cała czwórka ustanowiła nowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje wynik Zbyszka 12:07s, który w swej kategorii wiekowej uplasował go na trzecim miejscu.

Wysoka forma naszych sprinterów nieźle rokuje przed klubową sztafetą 4 x 100m. Jessica Mścichowska biegając na tym samym dystansie również ustanowiła nową życiówkę 13:98s. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się biegi na dystansie 600m, biegało 55 kobiet i 27 mężczyzn. Świetnie wystartowały nasze zawodniczki z wynikiem 1:46:01s Zosia Zasuwa wygrała swoją kategorię wiekową, Julia Laskowska 1:49:58s była siódma a Olivia Reinsch 1:49:76s uplasowała się na niezłym dziewiątym miejscu. Wśród mężczyzn na wskazanym dystansie w swej kategorii trzecie miejsce wywalczył Maciej Pastuszka. Uzyskując wynik 1:32:19s (rekord życiowy) Maciek mocno zbliżył się do III klasy sportowej, zabrakło dosłownie 19 setnych sekundy. Należy podkreślić, że rozgrywane biegi były dość liczne co raczej przeszkadza w osiąganiu dobrych rezultatów. Daniel Wróbel poprawiając swój dotychczasowy najlepszy wynik, był czwarty w swej kategorii na dystansie 1500m. Pchnięcie kulą (4 kg) kobiet z wynikiem 12:09m zwyciężyła Ewa Durska.
Pierwszy raz na tak dużych zawodach miały możliwość startu najmłodsze zawodniczki Barnima. Podopieczne Sławomira Szwarca wystartowały na dystansie 600m. Głównym celem w tym przypadku nie był wynik a możliwość zapoznania się z realiami startu w poważnych zawodach lekkoatletycznych.

Log in or create an account