log in

Aktualności

Niezły początek sezonu – pierwszy start na bieżni

Wyróżniony Niezły początek sezonu – pierwszy start na bieżni

Zawodnicy UKS Barnim Goleniów otworzyli sezon startowy na bieżni, uczestnicząc w sobotę 25 kwietnia br. w Złocieńcu w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego UKS i MKS w lekkiej atletyce. To były udane mistrzostwa, wróciliśmy do Goleniowa z czterema medalami. Świetny start na dystansie 600 m odnotowała Zofia Zasuwa pokonując cały dystans w niespełna 1:43:46 min. Na uwagę zasługuje fakt, że Zosia była najmłodszą zawodniczką w stawce i ścigając się z dwa lata starszymi od siebie koleżankami zajęła trzecie miejsce.

Srebrny medal na dystansie 300 m ( 45:63 s ) wywalczyła Julia Laskowska. Na tym samym dystansie drugie miejsce zajął Zbigniew Adamkiewicz, pokonując 300 m w 39:66 s. Sporo emocji w swym biegu dostarczył Maciej Pastuszka, który poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 10 s, przebiegł 1000 m w czasie 2:51:88 i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Na tym samym dystansie startowali również Patryk Soszyński i Daniel Wróbel, obaj ustanowili nowe rekordy życiowe. Warto wspomnieć, że do ścisłego finału biegu na 100 m dostali się Kacper Musialski (12:90 s) czwarte miejsce oraz Hubert Motyl (13:27 s) miejsce siódme. Rekord życiowy na 100 m ( 14:27 s) ustanowiła Jessica Mścichowska, ostatecznie plasując się na trzynastym miejscu tuż za klubową koleżanką Aleksandrą Idziaszczyk (13:98), która była jedenasta. Pierwszy start na bieżni okazał się dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami.

Zawodnikom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, liczymy na kolejne życiówki i czekamy na dobre wieści z bieżni w przyszłości.

Log in or create an account