log in

Aktualności

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych – udany start naszych zawodników

Wyróżniony Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych –  udany start  naszych zawodników

W dniu 28 lutego w Policach odbyły się zawody rangi Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych. Na malowniczo położonych trasach ścigali się lekkoatleci we wszystkich kategoriach wiekowych. UKS Barnim Goleniów tradycyjnie już reprezentowała liczna grupa zawodników. Wysoki poziom poszczególnych biegów nie przeszkodził w osiągnięciu świetnych rezultatów. Kolejny raz w biegu głównym na dystansie 6000 m bezkonkurencyjny był Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów), zwyciężył z czasem 17:48. Trzecie i czwarte miejsce w tym samym biegu przypadło również zawodnikom Barnima z wynikiem 18:55 trzeci na linii mety zameldował się Marek Skorupa tuż zanim Michał Rozmys 19:09. W kategorii dziewcząt młodszych świetnie na dystansie 800 m wypadły nasze zawodniczki. Drugie miejsce w biegu z zaledwie półsekundową stratą do zwycięzcy zajęła Zosia Zasuwa. Na miejscu szóstym przybiegła Anastazja Gliwińska, siódma była Michalina Zubko a na trzynastym miejscu uplasowała się Wiktoria Rombel. Na dystansie 1500 m nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Maciej Pastuszka ukończył bieg na wysokim szóstym miejscu, Patryk Soszyński dobiegł do mety na dwunastej pozycji. Należy zauważyć, że Patryk musiał rywalizować ze starszymi od siebie w swoim roczniku byłby drugi, co nieźle rokuje na przyszłość. Dystans 5000 m, kategoria junior młodszy i kolejny udany start naszego zawodnika, Daniel Wróbel dobiegł do mety na dziewiątym miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że trenuje od miesiąca wygląda to obiecująco. W sobotnich zawodach startowały również Aleksandra Grzesiak oraz Justyna Leszczyńska, dziewczyny z uwagi na problemy zdrowotne zajęły dalsze miejsca. Warto wspomnieć, że przez problemy ze zdrowiem w zawodach nie mogli wystartować wszyscy nasi zawodnicy, co w przypadku startu z pewnością zwiększyło by szanse na kolejne medale.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów i spektakularnych zwycięstw.

Log in or create an account