log in

Aktualności

Złote Kolce 2014

Wyróżniony Na zdjęciu: Krystian Zalewski, aktualny wicemistrz Europy i legenda polskich przeszkód, wicemistrz Europy i Świata - Bogusław Mamiński, podczas Tamex Gala 2014 Na zdjęciu: Krystian Zalewski, aktualny wicemistrz Europy i legenda polskich przeszkód, wicemistrz Europy i Świata - Bogusław Mamiński, podczas Tamex Gala 2014

W sobotę 25 października w Bydgoszczy, w hotelu City, odbyła się uroczystość  pod nazwą Tamex Gala.  Głównym punktem imprezy było wręczenie Złotych Kolców 2014. Wyróżnienie to przyznawane od 1970 roku przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i katowicki "Sport" jest najbardziej prestiżową nagrodą w polskiej lekkoatletyce. W ten wyjątkowy wieczór w Hotelu City zgromadziło się kilka pokoleń lekkoatletów a wśród nich przedstawiciele UKS Barnim Goleniów, Krystian Zalewski i jego trener Jacek Kostrzeba.

 Już samo zaproszenie na tę uroczystość należy uznać za duże wyróżnienie. Tym bardziej było miło, kiedy okazało się, że Krystian znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich lekkoatletów tego roku, a dokładnie - sklasyfikowany został na ósmym miejscu. Złote Kolce za rok 2014 otrzymał Adam Kszczot. Na kolejnych miejscach uplasowali się kolejno: 2. Paweł Fajdek, 3. Tomasz Majewski, 4. Maricin Lewandowski, 5. Piotr Małachowski, 6. Jakub Krzewina, 7. Paweł Wojciechowski, 8. Krystian Zalewski, 9. ??, 10. Artur Kuciapski. Wśród kobiet 1 miejsce i Złote Kolce przypadły Anicie Włodarczyk. Na kolejnych miejscach uplasowały się: 2. Kamila Lićwinko, 3. Małgorzata Hołub, 4. Justyna Święty, 5. Renata Pliś, 6. Joanna Fiodorow, 7. Angelika Cichocka, 8. Justyna Kasprzycka, 9. Joanna Linkiewicz, 10. Joanna Jóźwik. Nigdy wcześniej goleniowski lekkoatleta nie był klasyfikowany rankingu Złotych Kolców. Mamy nadzieję, że Krystian na dłużej zagości w rankingach najlepszych polskich sportowców.

Log in or create an account