log in

Aktualności

Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów

Wyróżniony Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów

Maksymilian Cymerman - zawodnik UKS Barnim Goleniów został Mistrzem Polski Juniorów w klasie Optimist. Złoty medal wywalczył na wodach jeziora Zegrzyńskiego. Wielki sukces zawodnika, który dwa tygodnie temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Burgas (Bułgaria) i zajął tam 23 miejsce. Jest to pierwszy złoty medal wywalczony dla sekcji żeglarstwa UKS Barnim. Nie można było wymyśleć lepszego podsumowania kariery i pożegnania z klasą Optimist. Maks po zakończeniu Mistrzostw Polski przesiada się na większą łódkę. W przyszłym sezonie będzie żeglował na olimpijskiej klasie Laser. Udany występ zaliczyli również Joanna Cymerman i Krzysztof Olejnik, którzy zajęli odpowiednio 10 i 9 miejsca w swoich kategoriach.

Miejsca pozostałych zawodników UKS Barnim:

26 miejsce - Oliwier Urbański

47 miejsce - Jeremi Dąbrowski

58 miejsce - Antoni Pasich

W klasie Optimist, w kategorii chłopców startowało 83 zawodników a w kategorii dziewcząt - 42 zawodniczki. Łącznie na wodach jeziora Zegrzyńskiego ścigało się 238 zawodników i zawodniczek w klasach Optimist, Cadet oraz l'Equipe.

W klasyfikacji klubowej UKS Barnim Goleniów zajął 8 miejsce, zdobywając 41 punktów i jest to najwyższe miejsce w historii klubu. Gratulacje dla zawodników, trenerów i wszystkich, którzy wspierają rozwój i funkcjonowanie klubu.

 

Michał Zera

link do pełnych wyników:

a) http://regaty-zegrze.pl/wyniki/opt_dz_ostateczne.htm - dziewczęta

b) http://regaty-zegrze.pl/wyniki/opt_ch_ostateczne.htm - chłopcy

Log in or create an account