log in

Aktualności

Laserowcy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Wyróżniony Laserowcy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Zegrzu zakończyła się pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Techno 293. Czterodniowa rywalizacja w warunkach zmiennych wiatrów była niezwykle zacięta i emocjonująca, a losy medali ważyły się niemal do ostatnich wyścigów. Generalnie na brak wiatru młodzi żeglarze nie mogli narzekać. Ostatecznie w Laserach udało się rozegrać 8 z zaplanowanych 10 wyścigów, zaś w deskach  9 z 12.

Na regatach nie zabrakło żeglarzy z UKS Barnim Goleniów. 5 zawodników startowało w klasie Laser 4,7 chłopców i jedna zawodniczka w klasie Laser Radial. Wyniki są bardzo obiecujące, biorąc pod uwagę fakt, że grupa naszych Laserowców jest bardzo młoda i funkcjonuje w strukturach klubowych oraz Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, dopiero drugi sezon.

 

Wyniki w klasie Laser 4,7 -chłopców:

6 miejsce - Maksymilian Burdziej

10 miejsce - Filip Miłoszewski

14 miejsce - Wojciech Antoniak

55 miejsce - Tomasz Gajda

56 miejsce - Maksymilian Pasich

Wyniki w klasie Laser Radial dziewcząt:

10 miejsce - Aleksandra Jasińska

Trenerem grupy jest Tomasz Wawerek.

 

link do wyników oficjalnych: http://regaty-zegrze.pl/wyniki/ostateczne.htm

Log in or create an account