log in

Aktualności

Żeglarze Barnima na zgrupowaniu

Wyróżniony Żeglarze Barnima na zgrupowaniu

Ferie zimowe niekoniecznie muszą oznaczać wyjazd w góry na narty. Zawodnicy sekcji żeglarstwa wybrali cieplejszy wariant. Dziesięcioosobowa grupa Optimiściarzy pojechała rozpocząć przygotowania do sezonu w hiszpańskiej miejscowości Palamos. Od 12 do 22 lutego pod okiem klubowego trenera ciężko pracowali na wodzie i lądzie. Zgrupowanie miało charakter żeglarsko-kondycyjny. Po treningach na wodzie, przebierali się w stroje do biegania i wzmacniali swoją wytrzymałość oraz siłę.

Warunki pogodowe pozwoliły na żeglowanie w niemal każdych warunkach wietrznych. Zabrakło tylko naprawdę bardzo silnego wiatru, który dla większości z naszych zawodników, nie stanowi już żadnego problemu w żeglowaniu. Jest za to doskonałą okazją do świetnej ślizgowej zabawy na kursach
z wiatrem, a także wzmacnianiu mięśni nóg, brzucha i ramion podczas balastowania w żegludze na wiatr.

W ciągu 9 dni, żeglarze efektywnie przepracowali 40 godzin na morzu, testując nowy sprzęt, szukając prędkości i optymalizując prowadzenie łódek na kursach z wiatrem i na wiatr. Dodatkowo kilka wspólnych wyścigów w międzynarodowym towarzystwie dopełniło atrakcyjność treningów. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani w treningi. Każdy wiedział po co tu przyjechał. Nie było marudzenia, że jest ciężko, mimo dużych obciążeń treningowych. Dzień był zaplanowany od rana do późnego wieczora. Czas wolny to było pojęcie incydentalne. Dopiero w ostatni dzień po pakowaniu sprzętu wieczorem mieli okazję, żeby trochę pochodzić po sklepach i lepiej poznać miasto. Największą atrakcją okazał się spacer i wspinaczka po „skałkach” które wyznaczały granicę lądu z morzem, tuż przy porcie, w którym stacjonowaliśmy.

Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na rozpoczęcie sezonu w Polsce. Pogoda zdaje się być w tym roku sprzyjająca szybkiemu zejściu na wodę, więc cierpliwie czekamy i wracamy do treningów w sali gimnastycznej oraz w terenie.

Log in or create an account