log in

Aktualności

GALA POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO 2016

Wyróżniony GALA POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO 2016

W grudniu 2016 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie, odbyła się Gala Żeglarska podsumowująca sezon 2016. Gospodarzem imprezy był Polski Związek Żeglarski. 
W programie uroczystości było m.in.: podsumowanie sezonu 2016, wyróżnienia za osiągnięcia sportowe i wręczenie nominacji zawodnikom powołanym do kadry narodowej. Wśród przybyłych gości można było spotkać olimpijczyków, którzy zdążyli wrócić z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, trenerów, rodziców i sympatyków żeglarstwa, ale przede wszystkim najlepszych polskich juniorów i młodzików w klasach przygotowawczych i olimpijskich. Dla nich to początek wspinaczki do wielkiej sportowej kariery. Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym momentem dla przybyłych na Galę, był moment wręczenia nominacji do Kadry Narodowej Juniorów. Wśród 30 zawodników z klasy Optimist, aż troje to reprezentanci klubu UKS Barnim Goleniów.

Nominację do Kadry Narodowej Juniorów otrzymali:
1. Joanna Cymerman,
2. Filip Miłoszewski,
3. Maksymilian Cymerman.
Pracowali na ten zaszczyt cały sezon. Jest to ich wielki sukces, który osiągnęli również dzięki współpracy i wsparciu pozostałych zawodników z klubu, trenerów i rodziców.

Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. Nasi żeglarze przygotowują się jeszcze w sali gimnastycznej i w terenie, a w międzyczasie do już silnej grupy A w klasie Optimist, dołączył dziesiąty zawodnik Mistrzostw Polski 2016 – Oliwier Urbański. Równie silna grupa buduje się w olimpijskiej klasie Laser, która została utworzona na początku 2016 roku i po niespełna roku treningów, dwoje Laserowców otarło się o medale Mistrzostw Polski Juniorów.
Z niecierpliwością czekamy na pierwsze regaty, zostawiając pot i krew na treningach, żeby móc cieszyć się kolejnymi sukcesami w nadchodzącym sezonie 2017.

Log in or create an account