log in

Aktualności

Grand Prix Pomorza Zachodniego w klasie Optimist dla żeglarzy z Goleniowa

Wyróżniony Grand Prix Pomorza Zachodniego w klasie Optimist dla żeglarzy z Goleniowa

Żeglarze UKS Barnim Goleniów zostali zwycięzcami Grand Prix Pomorza Zachodniego w klasie Optimist. Główną nagrodą dla najlepszego klubu był regatowy Optimist. Na cykl Grand Prix składały się trzy regaty rozgrywane w kwietniu, maju i październiku na jeziorze Dąbie Małe. Do punktacji drużynowej zaliczane były miejsca najlepszego zawodnika w grupie A, dwóch najlepszych zawodników w grupie B i podwójnie punktowany wyścig Old Boyów. Dodatkowym warunkiem koniecznym do uzyskania głównej nagrody był udział we wszystkich trzech regatach.

Oto skład, który przyczynił się do klubowego sukcesu: Filip Miłoszewski, Maks Cymerman, Asia Cymerman, Antoni Pasich, Adrianna Skrzecz, Tomasz Gajda, Dominika Sawicka, Aleksandra Bobrowska, Oskar Sawicki, Maciej Cymerman, Filip Oleszczyk, Stanisław Maik, Adrian Majdosz. 

Trenerzy: Judyta Malinowska (Optimist gr. B) i Michał Zera (Optimist gr. A i Laser).

Nasi żeglarze rywalizowali jeszcze w klasie Laser 4,7. Wygrał Jakub Cymerman, a piąty był Maks Pasich.

Gratulacje !!!

Log in or create an account