log in

Aktualności

IV regaty żeglarskie o Puchar Ziemi Goleniowskiej w klasie Optimist i Laser

Wyróżniony Mistrzowie klubu UKS Barnim Mistrzowie klubu UKS Barnim

W dniach 23-24.09.2106 odbyły się w Lubczynie regaty o Puchar Ziemi Goleniowskiej w klasie Optimist gr. A i B oraz Laser 4,7. Impreza zgromadziła 53 zawodników. Najliczniej reprezentowana była klasa Optimist gr. B, w której startowało 38 żeglarzy. Organizatorem regat był UKS Barnim Goleniów oraz OSiR w Goleniowie. Zmaganiom na wodzie przyglądali się najwierniejsi kibice, czyli rodzice oraz sympatycy żeglarstwa i przybyli do Lubczyny spacerowicze, korzystający ze słoneczej pogody. Przez dwa dni rozegrano 5 wyścigów w klasie Optimist gr. B, 4 wyścigi w klasie Laser 4,7 i 3 wyścigi w klasie Optimist gr. A. Słaby, zmienny wiatr pierwszego dnia, mocno utrudniał rozegranie zaplanowanych startów. Drugi dzień też nie zapowiadał niczego dobrego. Gładka jak szkło tafla wody nie nastrajała optymistycznie organizatorów. Sędzia główny nie bawił się w odraczanie wyścigów i zgodnie z planem wyszedł na wodę. Wiatr w końcu się pokazał i udało się rozegrać wymaganą liczę wyścigów.


Zwycięzcą w klasie Optimist gr. B został Tomasz Gajda z UKS Barnim Goleniów dla którego było to pierwsze w karierze zwycięstwo w regatach zaliczanych do rankingu Pucharu Polski. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Cękała z SEJK Pogoń Szczecin a na trzecim Jeremi Dąbrowski z KSCŻ Szczecin.
W klasie Laser 4,7 na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Cymerman z UKS Barnim Goleniów, tuż za nim ukończył regaty Maksymilian Burdziej MKŻ OPTI Kamień Pomorski, a trzeci był Mikołaj Silny z SEJK Pogoń Szczecin.
W klasie Optimist gr. A również zwyciężył zawodnik UKS Barnim Goleniów - Filip Miłoszewski przed swoim klubowym kolegą Maksymilianem Cymermanem a najniższe miejsce podium zajęła Weronika Jaroszek z MKŻ OPTI Kamień Pomorski.
Dodatkowo, odbył się wyścig Open w klasie Optimist (gr. A i B razem) o tytuł Mistrza Klubu UKS Barnim Goleniów. Tym mianem przynajmniej do przyszłego roku może szczycić się Hania Burdziej (MKŻ OPTI Kamień Pomorski). Wicemistrzem został Filip Miłoszewski, a trzecie miejsce zajęła Joanna Cymerman (oboje UKS Barnim Goleniów).
Oprócz zmagań na wodzie każdego dnia po wyścigach, na uczestników, trenerów i rodziców czekały kulinarne atrakcje. Kiełbasa z grila lub pieczona nad ogniskiem, tosty, pyszne domowe wypieki i inne słodkości.
Dzięki hojności sponsorów na zwycięzców czekały piękne puchary a każdy uczestnik regat mógł wylosować atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

W grupie B do wylosowania były następujące fanty:
a) voucher na żagiel firmy J-sail
b) ster i miecz regatowy firmy CZygar
c) kółka do wózka od firmy Optimast

Grupa A miała do wylosowania żagiel firmy J-sail, a klasa Laser - wózek do Lasera ufundowany przez firmę Optimiast.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do Lubczyny w przyszłym roku. Impreza odbędzie się tydzień po Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację regat o Puchar Ziemi Goleniowskiej. Rodzicom, trenerom, kibicom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasze regaty.

Poniżej lista sponsorów:

1. LM Wind Power
2. Perfekt Instal
3. MG Bud
4. Ideal Bud
5. PHU Cymex
6. J-Sail
7. Futur Goleniów
8. Gmina Goleniów
9. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie

Michał ZeraLog in or create an account