log in

Aktualności

O krok od medalu

Wyróżniony O krok od medalu

W dniach 18-21.08.2016 w Pucku odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasach Optimist, Laser 4,7, Cadet, Lequipe i Techno 293. Areną zmagań żeglarzy była Zatoka Pucka. W trzydniowych zawodach, o tytuły Mistrzów Polski rywalizowało 283 zawodników i zawodniczek z całego kraju.
Świetnie spisali się żeglarze z UKS Barnim Goleniów. W klasie Optimist chłopców - 5 miejsce zajął Filip Miłoszewski (13 lat)- niedawny zwycięzca finału regat Energa Sailing Cup, 8 miejsce - Maksymilian Cymerman (14 lat), 24 był Marcel Misiaszek (15 lat) a czwarty z naszych reprezentantów w tej klasie - Antoni Pasich (12 lat) ukończył regaty na 48 pozycji.  W kategorii dziewcząt doskonale pożeglowała Joanna Cymerman (12 lat), która zajęła 6 miejsce. Dla Asi był to debiut w Mistrzostwach Polski i śmiało można powiedzieć, że był to bardzo udany debiut. Druga z naszych zawodniczek – Adrianna Skrzecz, ukończyła regaty na 19 pozycji.

Również udany debiut zaliczyli nasi zawodnicy w klasie Laser 4,7. Przypomnę tylko, że grupa Laser, sekcji żeglarstwa w UKS Barnim, powstała na początku 2016 a start  w Mistrzostwach Polski był pierwszym poważnym sprawdzianem umiejętności z zawodnikami z całej Polski. Konfrontacja wypadła nadzwyczaj udanie.

Wyniki w klasie Laser 4,7:

a) Kategoria: chłopcy do lat 17
- 5 miejsce – Jakub Cymerman (16 lat)
- 29 miejsce – Franciszek Wilk (17 lat)

b) Kategoria: chłopcy do lat 15
- 33 miejsce – Michał Lata (16 lat
- 38 miejsce – Wojciech Antoniak
- 64 miejsce – Antoni Pasich

c) Kategoria: dziewczęta do lat 15
- 4 miejsce – Aleksandra Jasińska


Podsumowując start naszych żeglarzy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, można go ująć w „trzech” słowach: „o krok od medalu”. To były bardzo udane zawody i mimo braku najważniejszych atrybutów sukcesu sportowego, czyli medali, jestem zadowolony ze startów swoich podopiecznych. Pięciu zawodników UKS Barnim znalazło się w pierwszej ósemce najlepszych żeglarzy w swoich kategoriach. W klasyfikacji klubowej na 62 sklasyfikowane kluby, zajęliśmy 10/11 miejsce ex aequo z klubem GKŻ Gdańsk, a w klasyfikacji województw jesteśmy najlepszym klubem z naszego województwa. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser Radial, Crewsaver Cup i drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Sezon na wodzie potrwa prawie do końca października. W listopadzie chwila przerwy i od grudnia ruszamy z przygotowaniami do kolejnego sezonu.

Wyniki w plikach PDF:

Log in or create an account