log in

Aktualności

Zwycięski finał regat Energa Sailing Cup – Sopot 2016

Wyróżniony Zwycięski finał regat Energa Sailing Cup – Sopot 2016

Filip Miłoszewski – UKS Barnim Goleniów wygrał finałowe regaty „Sopot Energa Sailing Cup” w klasie Optimist. Tym samym potwierdził swoją dominację w tegorocznym cyklu tych regat. Dla niewtajemniczonych przypominam, że ENERGA Sailing Cup to cykl regat w klasie Optimist, w których ścigają się starsi, doświadczeni żeglarze, stojący u progu profesjonalnej kariery sportowej. Zawody rozgrywane w ramach cyklu zaliczane są do Pucharu Polski klasy Optimist. Udział w nich biorą zawodnicy Grupy A, czyli ścisłej krajowej czołówki.

Rywalizacja w ENERGA Sailing Cup podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy to regaty eliminacyjne, rozgrywane od kwietnia do lipca. Na ich podstawie tworzony jest ranking, z którego najlepsza 40-tka po ostatniej eliminacji awansuje do wielkiego finału w Sopocie. W każdych regatach startuje około 100 zawodników, którzy walczą o punkty klasyfikacji generalnej całego cyklu. Zwycięzcy Wielkiego Finału
i klasyfikacji generalnej cyklu otrzymują stypendia na zakup sprzętu sportowego.
Filip oprócz wygranej w samym finale, zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu.
O sukcesie zdecydowała bardzo równa forma przez cały sezon. Potwierdził jednocześnie swoją przynależność do ścisłej czołówki polskich żeglarzy w klasie Optimist.
Oprócz Filipa barwy naszego klubu w wielkim finale reprezentowali również Maksymilian Cymerman i Marcel Misiaszek. Maks miał słabszy początek sezonu ale rozkręcał się na każdych kolejnych regatach i w Sopocie zajął 7 miejsce a Marcel 21.
Podsumowując zawody cała trójka wykazała się dużymi umiejętnościami taktycznymi w bardzo trudnych warunkach wietrznych (słaby, zmienny wiatr).

Wyniki Finału w Sopocie:
1. miejsce – Filip Miłoszewski (UKS Barnim Goleniów)
2. miejsce – Igor Kuczys (Arka Gdynia)
3. miejsce – Jakub Gołębiowski (MOS SSW Iława)
7. miejsce – Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów)
21. miejsce – Marcel Misiaszek (UKS Barnim Goleniów

Wyniki Cyklu Energa Sailing Cup:
1. Miejsce – Filip Miłoszewski (UKS Barnim Goleniów)
2. Miejsce – Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice)
3. Miejsce – Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia)
8. Miejsce – Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów)
16. Miejsce – Marcel Misiaszek (UKS Barnim Goleniów)

Pobierz wyniki w pliku PDF

Log in or create an account