log in

Aktualności

Maks Cymerman najlepszy w Giżycku

Wyróżniony Najlepsza dziesiątka regat Najlepsza dziesiątka regat

Doskonałą formę zaprezentowali w Giżycku zawodnicy UKS Barnim Goleniów, w klasie Optimist. Regaty odbywały się w terminie 17-19 czerwca 2016 r. i były czwartą eliminacją cyklu regat zaliczanych do Energa Sailing Cup. Aż trzech naszych żeglarzy znalazło się w pierwszej dziesiątce regat. Wygrał Maksymilian Cymerman, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze.
Filip Miłoszewski (aktualny lider rankingu Pucharu Polski) zajął 6 miejsce, a Marcel Misiaszek był dziewiąty. Maks wygrał dzięki równemu żeglowaniu we wszystkich 7 wyścigach. Najgorszy wyścig ukończył na 6 miejscu. Chłopcy na każdych regatach potwierdzają swoją świetną dyspozycję i już teraz zapewnili sobie start w wielkim finale Energa Sailing Cup w Sopocie. Przed nimi start w ostatniej eliminacji w Charzykowach.

ENERGA Sailing Cup to cykl regat w klasie Optimist, w których ścigają się starsi, doświadczeni żeglarze, stojący u progu profesjonalnej kariery sportowej. Zawody rozgrywane w ramach cyklu zaliczane są do Pucharu Polski klasy Optimist. Udział w nich biorą zawodnicy Grupy A, czyli ścisłej krajowej czołówki. W każdych regatach startuje około 100 zawodników rywalizujących w Grupie A, którzy walczą o punkty klasyfikacji generalnej. Najlepszych 40 żeglarzy awansuje do Wielkiego Finału, rozgrywanego w Sopocie.
Zwycięzcy Wielkiego Finału i klasyfikacji generalnej cyklu otrzymują stypendia na zakup sprzętu sportowego: od 1000 do 6000 złotych dla 10 najlepszych zawodników klasy Optimist oraz 15000 złotych dla 2 najlepszych dziewcząt i 2 najlepszych chłopców zmieniających klasę Optimist na wyższą. Stypendyści Energa Sailing otrzymują również stypendia „progresywne”, przyznawane w kolejnych latach, po przejściu do wyższych klas żeglarskich.

Log in or create an account