log in

Aktualności

Jesteśmy Mistrzami Polski!

Wyróżniony Jesteśmy Mistrzami Polski!

22 finał Mistrzostw Polski w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Kinder + Sport odbył się w Częstochowie w dniach 7-10 lipca. Przez 4 dni młodzież z całej Polski w wieku od 10 do 13 lat walczyła pod Jasną Górą o najwyższe trofea w trzech kategoriach wiekowych.  Z Goleniowa wyruszyły dwa połączone teamy: szóstoklasistki w kategroii czwórek Barnim Goleniów/Plas Gryfice i czwartaczki w dwójkach Barnim Goleniów/Nowa Rega Trzebiatów.
Obie ekipy spisały się fantastycznie. Nasze 'maluchy” Paulina Zacha i Justyna Bąk walczyły w każdym meczu o każdą piłkę. Miały wzloty i upadki, ale się nie poddały do końca. Po ciężkich i bardzo męczących pojedynkach uplasowały się na 6 miejscu w POLSCE. Ogromny wyczyn tych młodziutkich dziesięciolatek. Brawa!

Natomiast starsze dziewczynki już od pierwszego dnia stały się postrachem dla wielkich potęg siatkarskich jak Warszawa, Tychy czy Gdańsk. Równo grając bez żadnych kompleksów przez trzy dni ogrywały teoretycznie lepszych od siebie przeciwników by na końcu zmagań założyć na szyj upragniony złoty medal.

"Jesteśmy Mistrzami Polski!!! Jeszcze nie możemy w to uwierzyć! Dziewczyny zagrały fantastycznie od pierwszego dnia i rozkręcały się jeszcze bardziej. Odprawiliśmy z kwitkiem v-ce Mistrza z tamtego roku i dwóch pretendentów do medalu tegorocznego. Sam finał był tylko formalnością. Pzreciwnik nie miał nic do powodzenia z bezbłędnie grającymi naszymi siatkarkami. Cieszymy się ogromnie!" - powiedziała trener A. Gołębiowska

W składzie połączonych sił znalazły się:

  • Gabriela Jabłońska – MVP Mistrzostw Polski
  • Emilia Kurnikowska
  • Julia Dmiterczuk
  • Amelia Manturuk
  • Wiktoria Kaczmarczyk
  • Amelia Mila

Dziewczyny poprowadził duet trenerski:

  • Anna Gołębiowska
  • Przemysław Melnik

Nagrodą dla zespołu jest 6 dniowy pobyt w Krakowie z wejściówkami na Final Six Ligi Światowej oraz wspólne treningi i spotkania z Reprezentacją Siatkarzy z Włoch i oczywiście z naszymi Mistrzami Świata.

Log in or create an account