log in

Aktualności

Kolejny sukces Barnima na arenie wojewódzkiej!

Wyróżniony Kolejny sukces Barnima na arenie wojewódzkiej!

Tegoroczny Finał wojewódzki Mini Volley Cup KINDER + SPORT 2016 zarówno w kategorii „dwójek” jak i „trójek” rozgrywany był 2 czerwca w nadmorskim Mrzeżynie. W zawodach wzięły udział 24 drużyny z całego województwa zachodniopomorskiego. Nasze ekipy zaprezentowały się dość licznie w tym najważniejszym dniu w sezonie.
W kategorii „dwójek” spośród trzech teamów Barnima najlepiej spisał się „sklejony” duet Paulina Zacha i Justyna Bąk ( Nowa Rega Trzebiatów), które dzielnie przebrnęły przez eliminacje i zameldowały się bez żadnej porażki w finale. Niestety finał nie był dość łaskawy dla nas – mała kontuzja, stres i nerwy zadecydowały o drugiej lokacie. Srebrne medale na szyjach cieszą ogromnie, gdyż dają nam prawo startu w lipcowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Częstochowie. Pozostałe drużyny Kasja Zielińska, Martyna Racławska i Hanna Mielewczyk zajęły 10 miejsce, a Wiktoria Mondrzejewska wraz Wiktorią Delidą wywalczyły miejsce 12.

W kategorii „trójek” szanse na medal były duże. W decydującym starciu o awans do najlepszej czwórki turnieju nasze siatkarki Nikola Parada, Justyna Pełnikowska, Natalia Bakan i Monika Praszczyk uległy Stoczni Darłowo 24:26 i uplasowały się na piątej pozycji.

"Mecz był fantastyczny. Można było obejrzeć kawał dobrej siatkówki w wykonaniu jednych i drugich. W sporcie niestety tak bywa ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. Trafiło na nas, ale tanio skóry nie sprzedaliśmy. Uważam, że za szybko na siebie wpadliśmy. Ten mecz był godny finału wojewódzkiego." - powiedziała A. Gołębiowska trener ekipy.

Pozostałe dwie ekipy równie świetnie się spisały zajmując kolejno 11 i 12 miejsce. W składzie tych drużyn znalazły się Maja Hanas, Julia Kielec, Adriana Frontczak, Lena Pawlaczyk, Oliwia Lepczyńska, Dominika Skrzypczak, Alicja Bogdaniec i Martyna Pliszczak.

Sukces ogromny – aż 7 zespołów dziewcząt trenujących na co dzień w Barnimie pod okiem trenerów Anny Gołębiowskiej, Ewy Frontczak i Jana Staniuchy wywalczyło sobie prawo gry w finałach w 3 kategoriach wiekowych. Dwa spośród nich jadą walczyć o medale w lipcowych Mistrzostwach Polski. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Log in or create an account