log in

Aktualności

I Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki dziewcząt i chłopców w Starogardzie Gdańskim

Wyróżniony I Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki dziewcząt i chłopców  w Starogardzie Gdańskim

W weekend od 16 -18 kwietnia 22 zespoły chłopców i 26 zespołów dziewcząt uczestniczyło w I Ogólnopolskim Festiwalu mini siatkówki dziewcząt i chłopców „3” z okazji 50-cio lecia PSP 3 w Starogardzie Gdańskim. Wśród nich blisko 50 młodych siatkarzy i siatkarek ze wszystkich siatkarskich starogardzkich klubów.

Na zaproszenie organizatorów w turnieju uczestniczyły m.in. zespoły z Poznania, Warszawy, Mławy, Gryfic, Czaplinka, Goleniowa a także cała czołówka woj. pomorskiego w mini siatkówce. W dwudniowych zmaganiach rozegrano w sumie ponad 200 spotkań, które niejednokrotnie stały na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji dziewcząt na najwyższym podium stanęły siatkarki Ateny Warszawa, które wyprzedziły zespoły SP nr 6 Kwidzyn oraz Gedanię I i II i Barnima Goleniów. Nasze zawodniczki w pierwszy dzień turnieju grały fantastycznie i bez większych problemów zakwalifikowały się do półfinałowych grup. Niestety pierwszy niedzielny mecz o bezposredni awans do najlepszej trójki dziewczęta rozegrały fatalnie nie podejmując żadnej walki. Szkoda. Ale Piąta lokata cieszy w gronie tak dobrze grających zespołów. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był zespół UKS Jasieniak Gdańsk, który w finale pokonał SPS Lębork. W meczu o III miejsce UKS „Set” Starogard pokonał „trójkę” z PSP 3 Starogard Gd.
Wyróżniono równiej najlepszych zawodników turnieju dziewcząt i chłopców.
NAGRODY INDYWIDUALNE OTRZYMALI:
Martyna Leszczyńska – MTS Kwidzyn – najlepsza blokująca turnieju
Kinga Domian – Energa Gedania Gdańsk – najlepsza przyjmująca turnieju
Emilia Kurnikowska – UKS Barnim Goleniów – najlepsza zagrywająca turnieju
Olga Szachmutkowska – MTS Kwidzyn – najlepsza atakująca turnieju
MVP TURNIEJU – WIKTORIA KOWALCZYK – ATENA WARSZAWA
Jakub Goździelewski – PSP 3 Starogard Gd. – najlepszy blokujący turnieju
Janusz Wrycza – UKS Set Starogard Gd. – najlepszy przyjmujący turnieju
Igor Bogucki - UKS Suchanik Gdańsk – najlepszy zagrywający turnieju
Hubert Rajkowski – SPS Lębork – najlepszy atakujący turnieju
MVP TURNIEJU – MARCIN KRÓL – UKS JASIENIAK GDAŃSK

Pamiątkowe statuetki dla wyróżnionych zawodników przekazała Fundacja Polska Siatkówka, a nagrody dla MVP ufundowali wybitni reprezentanci Polski – Dorota Świeniewicz i MVP ostatnich Mistrzostw Świata Mariusz Wlazły.KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ

DZIEWCZĘTA:

1. ATENA WARSZAWA I
2. SP 6 KWIDZYN
3. ENERGA GEDANIA I GDAŃSK
4. ENERGA GEDANIA II GDAŃSK
5. GOLENIÓW
6. MTS KWIDZYN I
7. PLAS GRYFICE
8. KAEMKA II STAROGARD GD.
9. ATENA WARSZAWA II
10. KAEMKA I STAROGARD GD.
11. JASIENIAK GDAŃSK I
12. SP 6 KWIDZYN II
13. JASIENIAK GDAŃSK II
14. MTS KWIDZYN II
15. LĘBORK
16. CHWASZCZYNO
17. PSP 3 STAROGARD I
18. SP 53 POZNAŃ
19. LIBERO GDAŃSK I
20. LĘBORK II
21. LIBERO STAROGARD GDAŃSKI II
22. PSP 3 STAROGARD GD.II
23. KS CZAPLINEK
24. PSP 4 STAROGARD GD.
25. UKS RATAJE POZNAŃ

CHŁOPCY:

1. JASIENIAK GDAŃSK I
2. SPS LĘBORK
3. UKS SET I STAROGARD GD.
4. PSP 3 STAROGARD GD.
5. UKS SUCHANIKI GDAŃSK I
6. PSP 4 STAROGARD GD.
7. WILKI CHWASZCZYNO
8. SPS LĘBORK II
9. WILKI CHWASZCZYNO II
10. UKS SET II STAROGARD GD.
11. PSP 3 STAROGARD GD.
12. UKS SUCHANIK II GDAŃSK
13. UKS JASTARNIA I
14. PSP 3 STAROGARD GD. III
15. ZAWKRZE MŁAWA
16. UKS JASTARNIA II
17. ZAWKRZE MŁAWA II
18. UKS JASIENIAK II
19. SP 53 POZNAŃ
20. UKS RATAJE POZNAŃ

Log in or create an account