log in

Aktualności

Złoto dla siatkarek Barnima!

Wyróżniony Złoto dla siatkarek Barnima!

Przez prawie dwa miesiące zespoły walczyły w turniejach regionalnych o awans do finału głównego Kinder Sport+. Najtrudniejsze zadanie miały dziewczynki z kategorii dwójek, gdzie wystartowało aż 69 zespołów, w kategorii trójek 42 zespoły a w czwórkach 28. Bardzo udanie w tych rozgrywkach radziły sobie nasze siatkarki Barnima Goleniów. Pierwszy raz od bardzo dłuższego czasu udział w turnieju głównym wywalczyło aż 5 zespołów naszego klubu.


Najliczniej w gronie finalistek zameldowały się „maluchy” w kategorii dwójek (czwarte klasy i młodsze) bo aż 3 zespoły: Nikola Parada, Paulina Zacha – Barnim I, Justyna Pełnikowska, Monika Praszczyk Barnim II i Natalia Bakan, Dominika Skrzypczak, Maria Wierzbicka – Barnim III. W kategorii trójek ( klasy piąte) Barnim reprezentowały Julia Zacha, Anna Panek, Gabriela Jabłońska i Emilia Kurnikowska. Szóstoklasistki ( kategoria czwórek) to Weronika Szydlik, Kornelia Pawlak, Wiktoria Bednarek, Emilia Barszczak, Hanna Bohdaniec i Agnieszka Wierzbicka.
12 maja w hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się finał Kinder sport+ w którym udział wzięły 24 najlepsze zespoły z województwa zachodniopomorskiego po 12 w kategorii dwójek i trójek dziewcząt. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów w każdej. Mecze rozgrywane były każdy z każdym w grupach. Do finałów awansowały po trzy najlepsze zespoły z poszczególnych grup które grały od miejsca 1 do 6 systemem każdy z każdym z zaliczeniem meczów z eliminacji a pozostałe drużyny grały od miejsca 7 do 12.
W kategorii dwójek najwyżej sklasyfikowane zostały zawodniczki Barnima I – Paulina i Nikola, które po zaciętym boju przegrały mecz o medal brązowy i zajęły najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce IV. Barnim II Justyna i Monika małymi punktami przegrał rywalizacje o 5 miejsce i uplasował się na miejscu VI. Najbardziej pechowo wystartowały Dominika, Natalia i Marysia gdyż w trzecim meczu kontuzji doznała Natalia, czołowa zawodniczka tego zespołu i Barnim III zakończył rozgrywki na XII miejscu. Dziewczyny bardzo dzielnie radziły sobie na parkiecie i pokazały, że rośnie nam nowe pokolenie fantastycznych siatkarek.
W kategorii trójek już można było pooglądać niezły kunszt siatkarski zawodniczek z poszczególnych drużyn. Nasze dziewczynki bardzo zmotywowane do gry od początku postawiły rywalkom wysoko poprzeczkę. Po fantastycznej grze w każdym elemencie, nie oddając rywalom żadnych złudzeń, rozprawiały się kolejno z każdym przeciwnikiem. Po 8 godzinach zmagań, nie przegrywając ani jednego spotkania Ania, Emila, Gabrysia i Jula zdobyły złoty medal i awans na Mistrzostwa Polski. Duma rozpierała bo dziewczyny pokazały się z najlepszej strony. Przez cały turniej prezentowały bardzo wysoki poziom zarówno w zagrywce, obronie, ataku i bloku. Cieszy fakt, iż najlepszą zawodniczką całego turnieju uznano goleniowiankę Julię Zacha.
18 maja do ostatniego turnieju finałowego przystąpiły czwórki, czyli klasy szóste. Zaproponowano nieco inny system rozgrywek. Podzielono drużyny na trzy grupy cztero- zespołowe, z których po dwa uzyskiwały awans do finału. Losowanie wywołało dużo emocji. Trafiliśmy do grupy śmierci, z której ku zdumieniu wszystkich wyszliśmy z pierwszej pozycji. Dziewczyny zagrały niesamowicie równo i z determinacją. Niestety w finałach emocje już opadły po bardzo przeciętnych spotkaniach nasze zawodniczki zajęły wysokie aczkolwiek niesatysfakcjonujące V miejsce. Mimo wszystko cieszy fakt, iż pokazały się z bardzo dobrej strony w pierwszej części turnieju co rokuje na przyszłość. Najbardziej wyróżniająca zawodniczką była Wiktoria Bednarek, która w obronie i zagrywce nie miała sobie równych.
Jestem bardzo zadowolona, wręcz dumna z występu moich podopiecznych. Cieszy mnie niezmiernie fakt, iż znowu mamy tak dużo zdolnych młodych siatkarek, które osiągają już sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Jeszcze pewnie nie raz o nich usłyszymy. Być może jakaś kolejna, po siostrach Staniucha wyrośnie nam reprezentantka Polski. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich startujących zespołów Barnima. .


TABELA KOŃCOWA DWÓJEK

1 UKS Pogodno Szczecin
2 Nowa Rega Trzebiatów
3 Saps Libero Banie
4 UKS Barnim I Goleniów
5 Iras Czaplinek
6 UKS Barnim II Goleniów
7 12 UKS Barnim III Goleniów

TABELA KOŃCOWA TRÓJEK
1 UKS Barnim Goleniów
2 Plas Gryfice
3 OPP Kołobrzeg
4 Volley Wałcz
5 UKS Pogodno Szczecin
6 Otton Kamień Pomorski

TABELA KOŃCOWA CZWÓREK
1 UKS POGODNO Szczecin
2 Iras Czaplinek
3 UKS Golczewita Golczewo
4 UKS Orliki Szczecin
5 UKS Barnim Goleniów
6 OPP Kołobrzeg

Log in or create an account