log in

Aktualności

Minisiatkówka w Wałczu

Wyróżniony Minisiatkówka w Wałczu

W dniach 8-9 listopada w Wałczu odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w kategorii trójek. W zawodach udział wzięło aż 26 zespołów m.in. z Warszawy, Lęborka, Gdańska, Sulechowa, Kosieczyna, Szczecina, które zostały podzielone w pierwszej fazie na 3 grupy. Nasze siatkarki w swojej grupie zajęły drugie miejsce ulegając po zaciętym boju jedynie Warszawiankom (ubiegłorocznym v-ice mistrzyniom Polski) 25 - 18. W drugiej fazie wydłużyła się nieco gra graliśmy do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W finale grało 6 zespołów systemem każdy z każdym. Goleniowianki z meczu na mecz się rozkręcały i nie dawały żadnych szans swoim rywalkom. Równie dobrze spisywały się Warszawianki, z którymi to doszło do ponownego starcia już o tytuł najlepszej trójki tego turnieju.

Nasze siatkarki dzielnie walczyły punkt za punkt ale w ciągu dwóch setów nie wyłoniliśmy mistrza. Przy stanie 1:1 o tytule mistrzowskim musiał zadecydować tie-break. Cała sala oglądał tylko jeden mecz. Kibice głośno dopingowali. Mecz na miarę finału wart każdej akcji. Niestety nasze dziewczyny pogubiły się przy stanie 11:11 i popełniły za dużo błędów własnych przez które to dziewczęta ze stolicy wyszły zwycięsko z tej rozgrywki. Jak to bywa w siatkówce zwycięzca może być tylko jeden. Ale drugie miejsce w tym przypadku równie smakuje wybornie. Oby tak dalej!!!

Klasyfikacja końcowa:

Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie Emilia Kurnikowska, Gabriela Jabłońska, Anna Panek i Julia Zacha, a trenerką zespołu jest Anna Gołębiowska.

Log in or create an account