log in

Aktualności

Szóstoklasistki na pierwszym turnieju minisiatkówki!

Wyróżniony Szóstoklasistki na pierwszym turnieju minisiatkówki!

Dziewczęta z rocznika 2002 po raz pierwszy miały okazję zaprezentować się w grze na Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Kołobrzegu. W ciągu trzech dni od 24 do 26 października siatkarki rozegrały aż 13 spotkań. Do tego nadmorskiego kurortu zjechało się aż 23 zespoły z całej Polski m.in. Białystok, Mysiadło, Zawiercie, Czechowice- Dziedzice, Rumia, Katowice, Sulechów, Szczecin, Koszalin, Wałcz, Golczewo. W trzech grupach toczyły się pojedynki o awans do finałów. Nasze zawodniczki mimo bardzo dobrej gry w pierwszej fazie zajęły 3 miejsce w grupie i tym samym wywalczyły awans do finału B gdzie stawką były miejsca od 7 do 12. Niestety jak to na turniejach bywa zmęczenie daje w kość w końcówkach turnieju i tak też było z naszym zespołem. Już bez woli walki, zmęczone i niewyspane przegrały większość spotkań i uplasowały się na 11 pozycji. Szkoda bo można było powalczyć o pierwszą szóstkę. Mimo to dziewczęta pokazały się z dobrej strony a to duży prognostyk na przyszłość.
Kołobrzeg nie tylko żył samym turniejem ale również otoczką wokół niego. Organizatorzy zadbali również o wspaniałe atrakcje. Największą z nich niewątpliwie było pojawienie się trenerów pana Piotra Makowskiego selekcjonera Reprezentacji Kobiet oraz pana Leszka Piaseckiego byłego trenera Reprezentacji Kobiet obecnego szkoleniowca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach. Obaj trenerzy przez trzy dni bacznie obserwowali poczynania siatkarek a w sobotę wieczorem byli do dyspozycji młodych siatkarek a mianowicie pozowali do zdjęć i odpowiadali na pytania podczas wieczornego spotkania. Jakby tego było mało organizatorzy zapewnili również wieczorną naukę ZUMBY. Pierw na parkiet wyszły siatkarki a potem lekko zmuszeni i zachęcani brawami przez swoje zawodniczki trenerzy. Śmiechu było co niemiara zwłaszcza po odtworzeniu nagrania (które pozostanie tylko do wglądu wtajemniczonych). Turniej udał się fantastycznie wszyscy wrócili zadowoleni i obdarowani rewelacyjnymi nagrodami.
Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie Hanna Bohdaniec, Weronika Szydlik, Wiktoria Bednarek, Kornelia Pawlak, Emilia Barszczak trenerką zespołu jest Anna Gołębiowska a porządku pilnowała trener Małgorzata Zajko.

Log in or create an account