log in

Aktualności

Udany początek sezonu!

  • Napisane przez 
Wyróżniony Udany początek sezonu!

          Świetnie rozpoczął tegoroczny sezon startowy Michał Rozmys. Zawodnik UKS Barnim Goleniów, w piątek 2 czerwca w Bydgoszczy, wygrał bieg na 800m uzyskując wynik 1:48,78, pozostawiając w pokonanym polu znacznie bardziej utytułowanych zawodników. Jeszcze lepiej spisał się wczoraj w 24. Memoriale Josefa Odložila (European Athletics Classic Premium Meetings) w Pradze, gdzie poprawił 34-letni rekord Polski U23, na dystansie 1500m. Michał uzyskał świetny czas 3:36,37 !!! Uzyskany wynik jest jednocześnie przepustką do startu w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Bydgoszcz, 13-16 lipca) oraz Uniwersjadzie (Tajpej, 20-25.08). Do minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Londynie zabrakło Michałowi raptem 0,37 sekundy.

           W Pradze, na dystansie 3000m z przeszkodami pobiegła również zawodniczka UKS Barnim, Mariola Ślusarczyk, która na mecie uzyskała wynik 9:57,28. Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym naszej zawodniczki i rekordem naszego klubu. Mariola jest w historii polskiej LA, dziesiątą zawodniczką, która pobiegła na tym dystansie poniżej 10 minut.

Log in or create an account