log in

Aktualności

Zdominowali Gryfino

  • Napisane przez 
Wyróżniony Zdominowali Gryfino

          8 kwietnia w Gryfinie odbyły się 82.Masowe Biegi Przełajowe. Ta cykliczna impreza, co pół roku, gromadzi wielu młodych biegaczy z województwa zachodniopomorskiego. W zawodach tych wzięło udział 38 młodych lekkoatletów UKS Barnim Goleniów. Byli oni najliczniej reprezentowaną grupą zawodniczą w tej imprezie sportowej . 23 z naszych młodych zawodników meldowało się na mecie w pierwszej dziesiątce swoich biegów, 4 z nich musiało zadowolić się miejscem tuż za podium czyli 4, natomiast aż 11 udało się zająć miejsca 1-3 w swoich biegach. W biegu na 1000m, rocznika 2004 nasi chłopcy byli klasą sami dla siebie, gdyż od początku biegu w trójkę uciekli pozostałym biegaczom i nie zagrożeni, z dużą przewagę mijali linię mety. Zwyciężył Dawid Olesiński przed Maciejem Marcelewiczem i Kajetanem Pędziwiatrem. W biegu dziewcząt na 1000m, tego samego rocznika, po starcie nasza zawodniczka Natalia Kosmala pechowo pośliznęła się i upadała , gdy wstała i zaczęła biec dalej wszystkie konkurentki były przed nią ok.20m. Ambitna i szybka pogoń za grupą spowodowała, iż już na trzysetnym metrze objęła prowadzenie i mimo tego szaleńczego pościgu , który kosztował ją dużo sił, Natalia nie oddała prowadzenia do mety. To już drugi z kolei niesamowity bieg tej dziewczyny - trzy tygodnie temu została przełajową mistrzynią województwa rocznika 2004. Zwycięstwo w swoim biegu po pasjonującym finiszu odniósł Filip Maślak z rocznika 2006,w tym samym biegu borykający się z bólem nogi, przełajowy mistrz województwa z Polic Cyprian Stasiak, musiał zadowolić się 3 miejscem. Zwycięstwo w roczniku 2007 odniosła Monika Dadeło , która prowadziła niemalże od początku. W biegu chłopców tego samego rocznika Antoni Guzikiewicz zajął 2 miejsce , a Max Ogórski był trzeci. Na podium stanęła również Olimpia Kosek, z rocznika 2006, która zajęła miejsce 2. Najmłodszym biegaczem UKS Barnim ,który stanął na podium był Kacper Duma z rocznika 2008, który zajął 3 miejsce. Pozostali zawodnicy spisali się na miarę swych możliwości.

Gratulujemy udanych startów.

Log in or create an account