log in

Aktualności

Eliminacje regionalne Nestle Cup 2016

Wyróżniony Eliminacje regionalne Nestle Cup 2016

9 maja na stadionie OSiR w Goleniowie odbyły się eliminacje regionalne Nestle Cup 2016 w wieloboju lekkoatletycznym szkol podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział blisko trzystu lekkoatletów zrzeszonych w klubach woj zachodniopomorskiego i lubuskiego.W grupie tej znalazło się grono 38 zawodników UKS Barnim Goleniów na codzień trenujących pod okiem p. Moniki Hanuszkiewicz, p. Michala Gołębiowskiego, p. Krzysztofa Mańkowskiego i p. Sławomira Szwarca. Wielu z tych młodych adeptów sportu pobiło na tych zawodach swoje rekordy życiowe w kilku konkurencjach.

Najbardziej wartościowe wyniki osiągnęły dwie uczennice rocznika 2003 Julia Królikiewicz i Natalia Rzymczyk, które w biegu na 300m uzyskały czasy spełniające normy na V klasę sportową młodzikowską. W punktacji wielobojowej największą ilość punktów zdobyły Julia Królikiewicz -214, Natalia Rzymczyk - 211, Martyna Izdebska - 208 a wśród chłopców Borys Suchocki- 226. Wynik punktowy N. Rzymczyk pozwolił zająć jej 1 miejsce w roczniku 2004 i co za tym idzie awansować do finału ogólnopolskiego, który ma odbyć się w dniach 2-3 wrzesnia w Toruniu. Odrobinę szczęścia zabrakło B. Sucheckiemu, który zajął 2 miejsce w roczniku 2003 i musi czekać na decyzje koordynatora wojewódzkiego co do udziału w finale ogólnopolskiej gdyż bezpośredni awans uzyskują tylko zwycięzcy zawodów regionalnych. Gratulujemy uzyskania bardzo dobrych wyników tak licznej grupie młodych lekkoatletów klubu Barnim Goleniow.

Log in or create an account