log in

Aktualności

Wzór do naśladowania!

Wyróżniony Wzór do naśladowania!

W dniu 25 stycznia młodzi lekkoatleci UKS Barnim Goleniów spotkali się z Mistrzem olimpijskim oraz multimedalistą Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie Panem Markiem Kolbowiczem. Wydawać by się mogło, że wioślarstwo i lekkoatletyka nie maja wiele wspólnego, jednak w trakcie spotkania udało nam się odnaleźć sporo cech łączących obie dyscypliny. Korzystając z ogromnego doświadczenia byłego zawodnika a obecnie akademickiego wykładowcy (doktora) Zakładu Sportów Indywidualnych na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, dyskutowaliśmy o tym jak pogodzić trening z codziennymi obowiązkami.

Droga na szczyt była długa i ciężka by sięgnąć po ten najwyższy, wymarzony cel - olimpijskie złoto. Wiele razy musiałem upaść nisko po to by wstać silniejszym i jeszcze bardziej zdeterminowanym – opowiadał Marek Kolbowicz. Swoim przykładem zachęcał młodych sportowców by jeszcze bardziej poświęcili się dyscyplinie którą trenują na co dzień w goleniowskim klubie. By osiągnąć sukces w sporcie nie wystarczy ciężka praca, potrzebny jest również mądry trening a co idzie w parze zdrowe i racjonalne żywienie. Temat bardzo istotny a niejednokrotnie pomijany przez młodych sportowców.

Spotkanie z Mistrzem – wzorem sportowca godnym naśladowania, nie bez przyczyny zostało zorganizowane przed zbliżającymi się feriami. Już w piątek osiemnastoosobowa grupa lekkoatletów UKS Barnim udaje się na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby, gdzie na treningach czeka ich ciężka praca i walka ze swoimi słabościami. Liczymy na to, że wylany na treningach pot znajdzie odzwierciedlenie w tegorocznych wynikach a my będziemy świadkami rozwoju młodych sportowców w ich drodze po ten „najwyższy, wymarzony cel”.

Log in or create an account