log in

Aktualności

Udany start lekkoatletów UKS Barnim

Wyróżniony Udany start lekkoatletów UKS Barnim

Zawodnicy UKS Barnim odnotowali udane starty w lekkoatletycznych mistrzostwach województwa młodzików, rozgrywanych na białogardzkiej bieżni. Trzecie miejsce w licznie obsadzonym biegu na 600 m zajął Maciej Pastuszka. Pokonując dystans w czasie 1:32:00 min. ustanowił kolejny w tym sezonie rekord życiowy a uzyskany wynik wpisał go na listę zawodników posiadających trzecią klasę sportową. Na tym samym dystansie startowała Julia Laskowska, wynik 1:45:18min. pozwolił na zajęcie czwartego miejsce. W finałowych biegach na dystansie 100 m mogliśmy oglądać trójkę naszych zawodników. Aleksandra Idziaszczyk uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie 13:68s. i w gronie 51 sprinterek była ósma. Srebrny medal okupiony rekordem życiowym 12:05s. przywiózł Zbigniew Adamkiewicz, w tym samym biegu Jakub Lewandowski również z rekordem życiowym 12:87s. zajął siódme miejsce. Rekordy życiowe naszych sprinterów nastrajały pozytywnie przed rozgrywanym w tym dniu klubowym konkursem sztafet. Oczekiwaniom sprostali Zbigniew Adamkiewicz, Jakub Lewandowski, Hubert Motyl oraz Adrian Staciwa, którzy w sztafecie 4x100m. zajęli drugie miejsce. Niewątpliwie ozdobą wieczoru był bieg na 5000m, w stawce mogliśmy zobaczyć m.in. Krzysztofa Żebrowskiego SKS Feniks Siedlce (trener Jacek Kostrzeba) złotego medalistę tegorocznych Mistrzostw Polski na tym dystansie oraz Krystiana Zalewskiego UKS Barnim Goleniów (przedstawiać nie trzeba). Panowie zafundowali wszystkim szybkie bieganie, obaj ustanowili nowe rekordy życiowe i dwa najlepsze w tym roku wyniki w kraju. Zwyciężył Krystian Zalewski z czasem 13:45:94 min. Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Log in or create an account