log in

Aktualności

Grand Prix Pomorza Zachodniego

Wyróżniony Trenerka Judyta z zawodnikami Trenerka Judyta z zawodnikami

W dniach 28-29.05 w Szczecinie odbyła się druga edycja regat o Grand Prix Pomorza Zachodniego w żeglarskiej klasie Optimist. Wygrywając klasyfikację generalną, nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w województwie.

W grupie A całe podium należało do UKS Barnim Goleniów. Filip Miłoszewski wygrał, Maks Cymerman był drugi a trzeci Antek Pasich. Filip do końca rywalizował z Maksem o najwyższe podium a Antek, dzięki dobremu żeglowaniu w drugim dniu regat ostatecznie wywalczył brąz.

Pozostałe miejsca naszych zawodników w gr. A:

  • 4 miejsce – Joanna Cymerman
  • 5 miejsce – Adrianna Skrzecz

W grupie B bezkonkurencyjna okazała się Dominika Sawicka wygrywając wszystkie 6 wyścigów. Na trzecim miejscu ukończył regaty Tomasz Gajda, który tak jak Antek, brąz zapewnił sobie dzięki bardzo dobrej dyspozycji w drugim dniu regat.

Pozostałe miejsca zawodników UKS Barnim Goleniów w gr. B

  • 4 miejsce – Oskar Sawicki
  • 7 miejsce – Stanisław Maik
  • 8 miejsce – Aleksandra Bobrowska
  • 12 miejsce – Maciej Cymerman

Dzięki tak dobrej postawie naszych zawodników i drugiej wygranej w klasyfikacji drużynowej, znacznie zwiększyliśmy szansę na końcowy sukces w całym cyklu Grand Prix oraz głównej nagrody, którą jest nowy regatowy Optimist.

Przed nami chwila przerwy od GP Pomorza, ostatnia trzecia dopiero w połowie października. A przed nami trzecia eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, regaty cyklu Energa Sailing Cup, obóz żeglarski i cykl przygotowań do Mistrzostw Polski.

Log in or create an account