log in

Aktualności

II eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy.

Wyróżniony II eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy.


W dniach 13-15.05 br. Yacht Klub Polski Gdynia był organizatorem drugiej eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy w żeglarskiej klasie Optimist. Do regat zgłosiło się 132 zawodników. Barwy Barnima reprezentowali Filip, Marcel, Maks, Antek Ada i Asia – nasza „eksportowa” szósta pokazała się z dobrej strony o czym świadczy zakwalifikowanie się piątki do grupy finałowej. Warunki wietrzne były bardzo trudne. Siła wiatru w czasie wyścigów momentami spadała poniżej 2 m/s dodatkowo zmieniał się kierunek wiatru co powodowało duże przetasowania na ostatniej halsówce (pierwszy dzień regat). Drugi i trzeci dzień to silny wiatr od brzegu, z dużymi, czasami nieoczekiwanymi zmianami kierunku. W naszej grupie najlepiej poradził sobie w tych specyficznych warunkach Filip Miłoszewski zajmując ostatecznie 6 miejsce. Zdecydowanie lepiej niż w Pucku żeglował nasz „trzeci As” – Maks Cymerman. W końcu zaczął dobrze startować i równo żeglować w wyścigach. W ostatnim wyścigu przypłynął na 11 miejscu, które po szybkich obliczeniach na wodzie dawało mu 12 miejsce w regatach. Niestety po przypłynięciu na brzeg okazało się że miał falstart i ostatecznie zakończył regaty na 18 miejscu. Szansę na kwalifikację do Mistrzostw Europy zachował jeszcze Marcel Misiaszek. W Gdyni miał trochę pecha (kłopoty techniczne ze sprzętem) i nie do końca potrafił „czytać wiatr” na akwenie. Dodatkowo spóźnione starty. To przełożyło się na końcowy wynik – 32 miejsce. Na szczęście dzięki świetnemu starowi w Pucku Marcel wciąż jest w gronie faworytów do udziału w Mistrzostwach Europy. Ostatnia eliminacja w Dziwnowie 03-05.06.2016 wyłoni reprezentację. Ada Skrzecz zajęła 49 miejsce. Po raz drugi zakwalifikowala się do złotej grupy i to cieszy bardzo. Żegluje na równym poziomie i widać ze jeszcze nie osiągnęła maksymalnej formy, bo w pojedynczych wyścigach udowodniła, że potrafi żeglować z przodu stawki. Asia Cymerman również zaliczyła bardzo dobry start. Awans do złotej grupy to był cel jaki miała zrealizować i udało się. Podobnie jak u Ady jest to jej pierwszy sezon w grupie A i na pewno jak trafi na warunki słabo wiatrowe to zaskoczy wielu przeciwników. Ostatni nasz debiutant – Antek Pasich pierwszy raz w tym sezonie startował w tak silnie obsadzonych regatach. Nie zakwalifikował się do złotej grupy ale dzielnie radził sobie w grupie srebrnej. W Dziwnowie będzie lepiej.

Miejsca naszych zawodników:

a) 6 miejsce – Filip Miłoszewski (złota grupa)
b) 18 miejsce – Maksymilian Cymerman (złota grupa)
c) 32 miejsce – Marcel Misiaszek (złota grupa)
d) 49 miejsce – Adrianna Skrzecz (złota grupa)
e) 65 miejsce – Joanna Cymerman (złota grupa)
f) 87 miejsce – Antoni Pasich (srebrna grupa)

Link do oficjalnych wyników: http://2016.sailingnet.pl/gdyniaA/results.php?p=0

Log in or create an account