log in

Aktualności

Sukcesy Optimiściarzy w Pucku!

Wyróżniony Sukcesy Optimiściarzy w Pucku!

W dniach 30.04-01.05 w Pucku odbyła się I z trzech eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy w klasie Optimist. Na starcie stawiło się 151 żeglarzy z Polski, Litwy, Białorusi i Czech. Dwóch naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce regat. Filip Miłoszewski załął 4 miejsce a Marcel Misiaszek był 7. Różnica punktowa między chłopakami wyniosła zaledwie 7 "oczek" a Filipowi do srebra zabrakło dwóch punktów. Całe regaty stały na wysokim poziomie a ścisk w górnej części tabeli był tak mocny, że do ostatniego wyścigu prowadzący przez całe regaty Damian Kosmalski z ChKŻ Chojnice nie był pewny zwycięstwa. Każdy z pierwszej dziesiątki teoretycznie mógł wygrać regaty. O końcowych wynikach zadecydował ostatni niedzielny wyścig. Nasi chłopcy mieli pilnować zawodników z bezpośredniego sąsiedztwa w tabeli i plan wykonali. Trochę poniżej oczekiwań żeglował Maks Cymerman, który zaczął regaty od falstartu i chyba do końca regat ciążyło to na jego barkch. Zbyt asekuracyjne starty nie pozwoliły mu realizację założeń przedstartowych. Ostatecznie zajął 42 miejsce. Nasze debiutantki w grupie A spisały się bardzo dobrze. Ada Skrzecz zajęła 51 miejsce (11 wśród dziewcząt) a Asia Cymerman 81 miejsce (23 z dziewcząt). Dziewczyny, podobnie jak Maks nie ustrzegły się błędów na starcie i również złapały po falstarcie. Warto odnotować, że Asia wygrała finałowy wyścig srebrnej grupy, prowadząc go niemal od początku.

Link do wyników regat: http://2016.sailingnet.pl/puckA/results.php?kl=OPTIMIST%20A&p=0

Przed nami start kontrolny w Charzykowach a już 12 maja wyjeżdżamy do Gdyni na kolejną eliminację do Mistrzostw Świata i Europy.

IMAG1762

IMAG1765

 

Log in or create an account