log in

Aktualności

Żeglarze z UKS Barnim w czołówce regat w Niemczech

Wyróżniony Żeglarze z UKS Barnim w czołówce regat w Niemczech

W dniach 9-10.04.2016 w Ribnitz (niemcy) odbyły się regaty w klasie Optimist. Wśród 72 zawodników grupy A znalazło się siedmioro zawodników z Polski w tym pięcioro z UKS Barnim Goleniów. Dla Niemców była to jedna z eliminacji do Mistrzostw Niemiec, dla naszych zawodników - kontrolny start, przed rozpoczynającymi się na początku maja eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. Z naszej "eksportowej" szóstki zabrakło tylko Marcela Misiaszka, pozostali godnie reprezentowali nasz klub i jest kolejny powód do zadowolenia. 

Po rozegraniu 5 wyścigów w bardzo zmiennym wietrze (zarówno w kierunku jak i sile) wyniki regat przedstawiały się następująco:

  • 5 miejsce - Maksymilian Cymerman
  • 6 miejsce - Filip Miłoszewski
  • 16 miejsce - Joanna Cymerman
  • 29 miejsce - Adrianna Skrzecz
  • 42 miejsce - Antoni Pasich

Asia, Ada i Antek debiutują w tym sezonie w grupie A. Filip i Maks to zawodnicy z dużym doświadczeniem, dla których ten start był sprawdzeniem nad którymi elementami należy popracować żeby optymalnie przygotować się do sezonu w kraju.
Bezpośrednio po regatach Maks i Filip pojechali na 10 dniowe zgrupowanie Kadry Narodowej Akademii Żeglarstwa, gdzie dołączył do nich klubowy kolega - Marcel.

Log in or create an account