log in

Aktualności

Filip wygrywa wyścig na Mistrzostwach Świata!

Wyróżniony Filip wygrywa wyścig na Mistrzostwach Świata!

Filip Miłoszewski wygrał wczoraj tj. 28.08.15, wyścig w żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie Optimist w Dziwnowie. Wielkie brawa i gratulacje, bo prowadził niemalże od początku wyścigu.Utrzymanie prowadzenia od górnego znaku do przekroczenia linii mety na dodatek w gronie najlepszych żeglarzy na świecie wymaga ogromnej koncentracji, spokoju, pewności siebie i przede wszystkim umiejętności żeglarskich. Znawcy tematu wiedzą o czym piszę :) Filip jest najmłodszym zawodnikiem naszej kadry narodowej. 13 września skończy dwanaście lat (w tym roku akurat tego dnia kończymy regaty w Lubczynie :))

Miejsca Polaków po dwóch wyścigach:
29. miejsce Filip Miłoszewski (UKS Barnim Goleniów)
62. miejsce Filip Szmit (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko)
70. miejsce Tytus Butowski (YKP Gdynia)
79. Paweł Abramowicz (MKŻ Arka Gdynia)
193. Wiktor Kamiński (YKP Gdynia)
Startuje 275 zawodników i zawodniczek z całego świata (po 5-ciu w każdej reprezentacji)
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Do boju Orły !!!

kadra polski dz

Log in or create an account