log in

Aktualności

Filip Miłoszewski na Mistrzostwach Świata!

Wyróżniony Filip Miłoszewski na Mistrzostwach Świata!

W miniony weekend (05-07.06.) w Dziwnowie zakończyła się trzecia i zarazem ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy. Na starcie regat stanęło 195 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy. Po dwóch dniach zmagań w ciężkich warunkach wiatrowych po rozegraniu 6 wyścigów, dwóch zawodników z Barnima zakwalifikowało się do złotej grupy, która liczyła 65 zawodników. Marcel Misiaszek zajmował 36 miejsce (4 z Polaków) a Filip Miłoszewski 50 miejsce (10 z Polaków). Przed wyścigami finałowymi Filip i Marcel mieli realne szanse na uzyskanie kwalifikacji do kadry. Warunek był jeden – ukończyć trzy wyścigi w pierwszej piętnastce. Sztuka ta prawie w 100 % udała się Filipowi, który kończył wyścigi kolejno na 29, 4 i 2 miejscu. Marcel niestety miał gorszy dzień i nie powiodło mu się. Dzięki świetnym dwóm ostatim wyścigom Filip awansował na 17 miejsce (2 z Polaków) w klasyfikacji końcowej. Tym samym wywalczył sobie awans na sierpniowe Mistrzostwa Świata. Ogromny sukces dwunastolatka, satysfakcja trenera i duma rodziców.

Przed Mistrzostwami Świata zaplanowane są Mistrzostwa Polski. Filip, Marcel i Ola Jasińska będą liczyli się w walce o medale. Przed nimi czas przygotowań do głównej imprezy. Treningi, starty kontrolne, obozy i zgrupowania.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach zawodnicy z UKS Barnim Goleniów również reprezentowali Polskę na regatach rangi Mistrzostw Świata i Europy. w 2007 roku Judyta Malinowska brała udział w Mistrzostwach Europy w Grecji i w tym samym roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski, Jakub Kręciwilk i Michał Żak w 2010 roku reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Malezji i w 2011 roku Jakub Kręciwilk zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy do Portugalii. Filip uzyskując nominację na Mistrzostwa Świata w 2015 roku już zapisał się złotymi zgłoskami na kartach wciąż tworzącej się historii klubu UKS Barnim.

Log in or create an account