log in

Aktualności

Trochę o sezonie 2015

Wyróżniony Trochę o sezonie 2015

Wyjątkowo późno, bo dopiero 13 kwietnia żeglarze z UKS Barnim rozpoczęli treningi na wodzie. Niesprzyjająca aura pogodowa skutecznie odraczała inaugurację sezonu 2015. Na szczęście wiosna zagościła już na dobre i bez obaw o zbyt niskie temperatury śmiało możemy prowadzić treningi w Lubczynie. Jesteśmy w trakcie ciekawego sezonu. W Tym roku na przełomie sierpnia i września Dziwnów będzie gospodarzem żeglarskich Mistrzostwa Świata w klasie Optimist. Po dwóch eliminacjach troje naszych zawodników (Aleksandra Jasińska, Marcel Misiaszek i Filip Miłoszewski) miało realne szanse na kwalifikacje do kadry Polski na Mistrzostwa Świata lub Europy (ale o tym w następnym artykule). Przed Mistrzostwami Świata odbędą się w Pucku Mistrzostwa Polski. Nasza „eksportowa” trójka udowodniła, że będzie się liczyć w walce o medale. Duże szanse na awans do finałów Mistrzostw Polski mają również Wojtek Antoniak, Staszek Suchecki, Maciej Piasecki i Maks Pasich. Trzymamy za nich kciuki. Liczymy, że w niedługim czasie wrócą do nas bracia Jonas i Jakub Martens. Pozdrawiamy i czekamy na Was.

W młodszej grupie wiekowej też będzie się sporo działo. W lipcu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, wcześniej w czerwcu Wojewódzka Olimpiada Młodzieży i tu liczymy na Adę Skrzecz i Antka Pasicha. Do tego dochodzi jeszcze rywalizacja indywidualna i drużynowa w Pucharze Polski. Pozostali zawodnicy ze względu na młody wiek i umiejętności będą zbierać doświadczenia regatowe. Oskar Sawicki, Tomek Gajda, Szymon Michalak, Kuba Laska, Dominika Sawicka, Stasiu Maik, Lila Jasińska, Ola Bobrowska, Dominik Pluto Prądzyński to nazwiska , które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły o sile Optimista w województwie i w Polsce.

Log in or create an account