log in

Aktualności

Wspomnień czar... :)

Wyróżniony Wspomnień czar... :)

W dniach 4-5 października w Lubczynie odbyły się II regaty o Puchar Ziemi Goleniowskiej, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza. Organizatorem był UKS Barnim Goleniów przy współpracy z OSiR Goleniów. Regaty rozgrywane były w żeglarskiej klasie Optimist w grupach A,B i C. Jesienna już plaża w Lubczynie przez weekend wypełniona była białymi żagielkami. Sygnał do zejścia na wodę i po chwili wody jeziora Dąbskiego cieszyły widokiem najmłodszych adeptów żeglarstwa. Na starcie regat stawiło się 59 żeglarzy z województwa zachodniopomorskiego. Najliczniejszą reprezentację wystawili gospodarze imprezy. Przez dwa dni rozegrano 7 wyścigów. Pogoda była wymarzona. Słońce, ciepło i średni wiatr pozwoliły cieszyć się z zawodów nie tylko zawodnikom ale również licznie przybyłym do Lubczyny, najwierniejszym kibicom zawodników, czyli rodzicom. Bardzo dobra organizacja pracy komisji sędziowskiej i technicznej na wodzie dopełniły pozytywne wrażenia. Na brzegu na zawodników czekały kiełbaski z grilla, grochówka z prawdziwej kuchni polowej, pączki oraz ciepła herbata. Dodatkowo liczne gry i zabawy pod okiem świetnej animatorki sportu Danusi Pawlik nie pozwoliły na nudę nikomu.
Na zakończeniu wszyscy uczestnicy dostali upominki i dyplomy a zwycięzcom w poszczególnych grupach, puchary i nagrody rzeczowe wręczali, przybyli na zakończenie goście. Przewodniczący Rady Miejskiej – Czesław Majdak oraz Dyrektor OSiR-u Andrzej Łukasiak.


Organizatorzy pragną podziękować wszystkim instytucjom (Pomorze Zachodnie, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatu Goleniowskiego, Gmnymina Goleniów, Asprod, Trans Projekt, Usługi Geodezyjne Beata Znak, Maciej Antoniak,) które wsparły organizację regat oraz wspaniałym rodzicom, którzy swoją determinacją i zaangażowaniem pokazali, że o losy kolejnych edycji Pucharu Ziemi Goleniowskiej nie musimy się martwić.

Wyniki grupa A:
1 miejsce: Mikołaj Silny MKŻ Opti Kamień Pomorski
2 miejsce: Marcel Misiaszek UKS Barnim Goleniów
3 miejsce: Aleksandra Jasińska UKS Barnim Goleniów
Wyniki grupa B:
1 miejsce: Filip Miłoszewski UKS Barnim Goleniów
2 miejsce: Maksymilian Burdziej MKŻ Opti Kamień Pomorski
3 miejsce: Zuzanna Dominikowska MKŻ Opti Kamień Pomorski

Log in or create an account