log in

Aktualności

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Optimist

Wyróżniony Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Optimist

W Złocieńcu od 14 do 15.06.2014 odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w żeglarskiej klasie Optimist. Na starcie nie zabrakło zawodników z UKS Barnim Goleniów, którzy przyjechali na zawody w 11 osobowym składzie. W ciągu dwóch dni sprawnie przeprowadzono 7 wyścigów.

W Mistrzostwach Województwa w kategorii dziewcząt złoto i srebro przypadło zawodniczkom UKS Barnim Aleksandrze Jasińskiej i Alicji Szyptur, tym samym dziewczyny powtórzyły wynik sprzed roku i udowodniły że wciąż wiodą prym wśród żeglarek w naszym województwie. W kategorii chłopców brązowy medal zdobył Marcel Misiaszek (UKS Barnim Goleniów).
Jednocześnie w młodszych kategoriach wiekowych rozgrywana była Wojewódzka Olimpiada Młodzieży, w której również nasi zawodnicy zajmowali miejsca na podium. Wśród dziewcząt brązowy medal wywalczyła Karolina Żurawińska a na najwyższym stopniu podium wśród chłopców stanął Filip Miłoszewski. Tuż za podium bo na 5,6,7,8 uplasowali się klubowi koledzy Filipa. Odpowiednio: Stanisław Suchecki, Wojciech Antoniak, Maciej Piasecki i Piotr Spring. Warto odnotować, że swój debiut na ważnej imprezie zaliczyła Adrianna Skrzecz oraz Oskar Sawicki (oboje UKS Barnim).

Na zakończeniu spotkała nas przyjemna niespodzianka, ponieważ organizator zawodów ufundował puchar dla najliczniejszej ekipy, który tak jak w roku poprzednim powędrował do Goleniowa.

Dziękujemy Włodarzom Miasta i Gminy Goleniów za wspieranie i pomoc w rozwoju tej pięknej i widowiskowej dyscypliny a już w czwartek w Giżycku na Mazurach będziemy walczyli o awans do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Log in or create an account