log in

Aktualności

Najmłodsze siatkarki Barnima Mistrzyniami Województwa

Wyróżniony Najmłodsze siatkarki Barnima Mistrzyniami Województwa

Jak co roku Nasze najmłodsze siatkarki wzięły udział w Ogólnopolskiej edycji turnieju mini piłki siatkowej KINDER + SPORT. Rozgrywki toczą się w pierwszym etapie na poziomie województw a w drugiej fazie na poziomie Mistrzostw Polski. Etap wojewódzki to podział klubów na trzy regiony i walka o pierwsze cztery lokaty, które dają awans do gier o tytuł mistrzowski.

Turnieje regionalne Naszej grupy, w której wzięło udział aż 26 zespołów w kategorii dwójek i 7 zespołów w kategorii trójek trwały od 23 marca do 12 kwietnia. W tym czasie odbyło się aż 5 imprez z których Nasze siatkarki przywoziły cenne trofea. Nasz klub reprezentowało aż 7 zespołów dwójek i dwa w kategorii trójek. Były to Emilia Kurnikowska, Gabriela Jabłońska, Julia Zacha, Anna Panek, Laura Pomocka, Paulina Zacha, Julia Kielec, Adriana Frontczak, Justyna Pełnikowska, Monika Praszczyk, Gabriela Kiedas, Nikola Parada, Joanna Lisowska, Zofia Taraska, Emilia Barszczak, Wiktoria Bednarek, Kornelia Pawlak, Weronika Szydnik, Hanna Bohdaniec, Karolina Staszak, Adrianna Kręzel. Tabela po 5 turniejach przedstawiała się nastęująco:

Dwójki:
BARNIM I – 200pkt. I miejsce
BARNIM II – 152pkt. IV miejsce
BARNIM III – 84pkt. IX miejsce
BARNIM IV – 57pkt. XII miejsce
BARNIM V – 24pkt. XVII miejsce
BARNIM VI – 47pkt. XIII miejsce
BARNIM VII – 28pkt. XVI miejsce

Trójki:
BARNIM I – 52pkt. II miejsce
BARNIM II – 25pkt. VI miejsce

Awans do prawa gry o tytuł Mistrza Województwa uzyskały aż trzy zespoły Barnima. W kategoriach dwójek Emilia Kurnikowska i Gabriela Jabłońska, które były bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie turnieje regionalne oraz drugi duet Anna Panek i Julia Zacha, które skończyły eliminacje na czwartej pozycji. W trójkach z drugiej pozycji awansowały Emilia Barszczak, Wiktoria Bednarek i Kornelia Pawlak.

Dnia 16 maja Nasze zawodniczki przystąpiły do rozgrywek wojewódzkich. Nasza trójka w swojej grupie rozegrała dwa mecze, w których po bardzo zaciętej walce i grze na przewagi uległy późniejszym Mistrzyniom UKS POGODNO 28:26 oraz zespołowi ze Szczecinka 26:24. To niestety zaważyło na wyniku końcowym i ostatecznie w kategorii trójek Barnim uplasował się na 9 miejscu. Z większym szczęściem startowały dwójki. Oba zespoły zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach bez żadnych problemów. Niestety Ania i Julia swój ćwierćfinałowy mecz przegrały na własne życzenie i została im jedynie walka o miejsca 5-8. Tam już zmotywowane i lekko wyluzowane nie dały już nikomu szans i z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażką zajęły wysokie (aczkolwiek z małym niesmakiem) 5 miejsce w Mistrzostwach Województwa! Drugi zespół na który liczyli trenerki tradycyjnie nie zawiódł. Ćwierćfinał dla nich skończył się walkowerem gdyż jedna z przeciwniczek doznała kontuzji i mecz nie mógł się rozegrać. W półfinale Emilia i Gabrysia zagrały wielce zmotywowane i chętne pomszczenia koleżanek z ćwierćfinałów zdeklasowały rywalki wygrywając do 13. Nie inaczej sprawy potoczyły się w finale. Nasze siatkarki poszły za ciosem i nie dały najmniejszych szans rywalkom. Rozbiły wręcz zespół ze Szczecinka i zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa. Sezon krótki ale bardzo pracowity i wielce udany. Emilia I Gabrysia rozegrały około 60 – 70 spotkań z których wychodziły zawsze zwycięsko. A nagrodą za całokształt jest udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się na początku Lipca w Drzonkowie. Wszystkim dziewczętom oraz trenerkom Ewie Frontczak, Małgorzacie Zajko i Annie Gołębiowskiej gratulujemy i trzymamy kciuki za Nasze Złotka.

Log in or create an account